Tutaj znajda Panstwo odpowiedzi (FAQ´s)

Informacje ogólne

Dane kontaktowe

KUHNLE-TOURS GmbH

Wieś portowa Müritz; D-17248 Rechlin

info(at)kuhnle-tours.de

Tel: (03 98 23) 2 66-0

Faks: (03 98 23) 2 66-10

 

Adresy naszych placówek

 

Proszę kliknąć na dany kraj, aby przejść do adresów. Zamieściliśmy również planer trasy, abyś mógł nas łatwo znaleźć.

Niemcy i Francja

 

Limit wieku

Aby wyczarterować łódź z KUHNLE-TOURS musisz mieć ukończone 18 lat.

 

Dostępność

Chętnie udzielimy Państwu porad na temat typów łodzi i wspólnie postaramy się znaleźć idealną łódź dla Państwa. Uwaga: "Febomobil" jest szczególnie dobrze przystosowany dla gości łodzi niepełnosprawnych ruchowo, ponieważ znajduje się na poziomie gruntu. Posiada również szerokie drzwi, dużą - łatwo dostępną komorę mokrą oraz solidną poręcz.

 

Załoga

Zalecamy, aby minimalna załoga składała się z 2 osób dorosłych, abyś nie był sam w sytuacji awaryjnej.

 

Briefing

Istnieje szczegółowy instruktaż bezpłatny (z wyjątkiem Fürstenberg dodatkowe 90 €) w dniu przejęcia dla wszystkich łodzi z więcej niż 15 KM, jeśli nie masz licencji sportowej łodzi Binnen. Szkolenie trwa ok. 3 godzin i składa się z części teoretycznej i praktycznej, która obejmuje również jazdę próbną z naszym personelem, tak abyś był optymalnie przygotowany. Dla łodzi bez licencji o mocy mniejszej niż 15 KM odbywa się tylko praktyczna odprawa na łodzi.  Jeśli chcesz się wcześniej przygotować, polecamy Ci elementarz czarterowy Quick Maritim dla początkujących. Książka została napisana we współpracy z naszymi instruktorami i wprowadza w świat żeglarstwa w dobrym nastroju za 7,80 euro. Zamówienie online >>

Szyper z Zeuthen

Z Zeuthen na wody wolne od licencji wymagani są sternicy. Skiper zabierze Cię aż do jeziora Senzig lub Seddinsee i będzie mógł wejść na pokład także w drodze powrotnej. Z mola można bez zezwolenia wypłynąć na wody jeziora Scharmützelsee lub Teupitz. Z jeziora Seddin można dotrzeć do wód Rüdersdorf i szlaku wodnego Sprewa-Odra do Eisenhüttenstadt, można też wcześniej skręcić w kierunku jeziora Schwieloch. (Minimalna rezerwacja 3 dni, dodatkowa opłata za skipera: 100,- €). Proszę zwrócić uwagę: Sternik nie jest wymagany, jeśli płyniesz jedną z łodzi Febomobil, vetus 915 lub bellus 750 (15 KM/11,003 kW), które nie wymagają licencji lub jeśli posiadasz Sportbootführerschein Binnen.

 

 

Pies

Zachęcamy do zabrania na pokład swojego pupila. Pobieramy opłatę w wysokości €55 za zwierzę. więcej informacji >>

 

Świadectwo gwarancji

Nie ma certyfikatu bezpieczeństwa, ponieważ czartery łodzi podlegają prawu najmu.

 

Czy muszę umieć pływać, żeby popłynąć łodzią?

Nie, po to mamy łódź. Prosimy jednak o założenie kamizelki ratunkowej jak tylko opuścicie wnętrze łodzi.

 

W jakim wieku dzieci mogą uprawiać żeglarstwo?

Dzieci bawią się na łodzi w każdym wieku, pozostaje tylko pytanie, jakie wysiłki należy podjąć, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Dzieci w wieku od 8 miesięcy do 2 lat potrzebują osobistej opiekunki, gdy nie śpią, a łódź jest w ruchu. Jeśli dziecko potrafi już zrozumieć i przestrzegać pierwszych zasad, jedna osoba powinna nadal mieć oko na malucha. Upewnij się, że dzieci noszą kamizelki ratunkowe odpowiednie do ich wzrostu i wagi, gdy są już na pokładzie.

 

 

Wakacje na łodzi z dziećmi >>

Jak wyglądają niemieckie drogi wodne?

Wymarzone! Wspaniały, z dużą ilością miejsca dla każdego, zadbany, czysty, zapierający dech w piersiach, spokojny, cichy i otoczony kolorową przyrodą. Ponad 1700 kilometrów rzek, jezior i kanałów, wszystkie połączone ze sobą, tworzą jeden z największych i najpiękniejszych obszarów śródlądowych w Europie. Meklemburska Kraina Jezior z królową jezior - Müritz o powierzchni 117 kilometrów kwadratowych - jest warta odkrycia. Szlaki wodne są łatwe do nawigacji i chronione, jest kilka śluz i mostów, ale nie tak wiele, aby spowolnić Cię. Oprócz niezapomnianych wrażeń przyrodniczych czekają tu na Państwa zamki i dwory, kościoły w stylu gotyku ceglanego, nowoczesne interaktywne muzea i miejsca przesiąknięte historią.

 

 

Co gdzie jest na wodzie, znajdziesz w swoim osobistym egzemplarzu przewodnika po Meklemburgii i Märkische Gewässer. Wyślemy go do Ciebie na cztery tygodnie przed planowanym urlopem żeglarskim. Przy odbiorze łodzi otrzymacie Państwo wypożyczony egzemplarz tomu map Törnatlas. Dodatkowe egzemplarze można zamówić za 15 euro u wydawcy Quick Maritim.

Czy muszę mieć licencję na łódź?

Nie, ale...

 

 • Łodzie o mocy mniejszej niż 15 KM są w Niemczech zasadniczo wolne od licencji (z wyjątkiem Renu i małego odcinka wzdłuż Urzędu Kanclerskiego w Berlinie).
 • Łodzie o mocy większej niż 15 KM są wolne od licencji pod pewnymi warunkami, a mianowicie jeśli nie przekraczają prędkości 12 kilometrów na godzinę i poruszają się po wybranych szlakach wodnych, wykorzystywanych głównie do celów turystycznych, w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Berlinie i Brandenburgii - na szczęście są to najpiękniejsze szlaki wodne w Niemczech. Francja ma podobne przepisy.
 • Jeśli nie mieszkasz w Niemczech, obowiązują Cię przepisy prawa jazdy Twojego kraju ojczystego. Jeśli nie ma tam uprawnień do prowadzenia łodzi, w Niemczech można pływać bez nich.

 

Porady na pierwsze wakacje na łodzi mieszkalnej >>

Wiedza o łodziach

.Nie musisz mieć żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. W dniu przyjazdu otrzymają Państwo szczegółowy instruktaż. Większość łodzi wyposażona jest w dziobowe lub rufowe stery strumieniowe, dzięki którym można bez problemu manewrować.

 

Zwolnienie z licencji na łódź

Gdzie można pływać łodziami mieszkalnymi?

 

 

W naszych regionach można żeglować bez licencji, z wyjątkiem niektórych wód berlińskich.

Zamki

Zamykanie jest łatwe nawet dla początkujących. Prawidłowa technika jest opisana w naszym podręczniku kapitana. W Niemczech i Francji nie ma opłaty za blokadę. We Francji oczekuje się jednak, że pomożesz ślusarzowi w otwieraniu i zamykaniu bramek w zamkach obsługiwanych ręcznie. Możesz dać mały napiwek. W Niemczech na niektórych mostach pobierana jest niewielka opłata.

 

Zamknięcia zamków

Śluzy we Francji są czynne codziennie (łącznie z niedzielami i świętami). Jednak śluzy we Francji są zamknięte wszędzie 1 maja (oprócz Mozeli). Ponadto w niektórych regionach w Niedzielę Wielkanocną i 14 lipca (święta państwowe). Szczegóły dotyczące ewentualnych ograniczeń można uzyskać w bazie odlotów. Co roku niektóre odcinki kanału są zamykane przez państwo w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Czasy te są publikowane w marcu i przekazywane Państwu. Niektóre odcinki mogą być również zamknięte z powodu powodzi, szczególnie w okresie wiosennym. Zainteresowani żeglarze zostaną powiadomieni. 

 

Tutaj znajdziesz wstępne informacje na temat otwarcia śluz na wodach wokół Niderviller.

 

Informacje o zamknięciu śluz, zmienionych czasach pracy śluz i mostów oraz inne informacje żeglarskie można znaleźć w Quick Maritim od początku marca do połowy listopada.

 

Gwarancja usług

W przypadku awarii trwającej pół dnia lub dłużej, niezwłocznie zwrócimy koszty połowy dnia lub, w stosownych przypadkach, całego dnia w formie vouchera na kolejny wynajem łodzi lub w gotówce.

 

Ubezpieczenie

W zasadzie są Państwo w pełni ubezpieczeni w cenie wynajmu z nadwyżką w wysokości 1.200 euro w przypadku szkody (wyjątek Fürstenberg: kaucja tutaj 750 euro). Kwota 1.200,- Euro zostanie zdeponowana na miejscu jako kaucja, albo w gotówce, albo kartą VISA lub Mastercard. Można jednak zredukować nadwyżkę do 250,- euro poprzez zmniejszenie kaucji. W ogólnych warunkach najmu znajdą Państwo dalsze informacje w punkcie 11 Ubezpieczenie.

 

Korzyści z KUHNLE-TOURS

Dlaczego warto wybrać KUHNLE-TOURS?

Pokażemy Państwu niektóre z zalet.

 

Pytania dotyczące rezerwacji

Jak mogę zarezerwować moje wakacje na łodzi mieszkalnej?

Istnieją różne opcje rezerwacji dostępne dla Ciebie.

 

Rezerwacji można dokonać online na stronie www.kuhnle-tours.de (poprzez rezerwację online lub formularz zapytania), telefonicznie pod numerem +49 (0)3 98 23 - 2 66-0, pocztą elektroniczną na adres info(at)kuhnle-tours.de oraz pisemnie za pomocą formularza zapytania o rezerwację.

Voucher na wynajem/voucher

Nie wysyłamy kuponów na wynajem ani voucherów. Prosimy o zabranie ze sobą w dniu przyjazdu potwierdzenia rezerwacji w celu okazania go w odpowiedniej marinie.

 

Kiedy otrzymam dokumenty rezerwacji?

Nie wysyłamy voucherów (voucherów na wynajem).

 

Zamiast tego, po dokonaniu rezerwacji otrzymasz potwierdzenie rezerwacji. Prosimy o przywiezienie tego dokumentu w dniu przyjazdu.

Jakie są warunki anulowania rezerwacji?

Nasze warunki anulowania znajdziesz w naszych Ogólnych Warunkach Handlowych. 

 

 

Po dokonaniu u nas rezerwacji, otrzymasz dokumenty rezerwacji pocztą elektroniczną. Tam znajduje się kolejny formularz, który należy odesłać w ciągu trzech dni jako potwierdzenie. Tylko wtedy rezerwacja jest wiążąca i obowiązują następujące opłaty za anulowanie rezerwacji:

 

W przypadku anulowania rezerwacji, które jest możliwe w każdej chwili, najemca jest zobowiązany do zapłaty następującego odszkodowania: do 91 dni przed wyjazdem: 30% ceny wynajmu, ale co najmniej 30,- Euro za zameldowaną osobę,
- po tym terminie do 61 dnia przed wyjazdem: 40% ceny wynajmu
- od 60. do 46. dnia przed wyjazdem: 60% ceny wynajmu
- od 45. do 31. dnia przed wyjazdem: 90% ceny wynajmu
- od 30 dnia: 100% ceny wynajmu

 

Sprzęt

Pościel, ręczniki itp.

Na łodziach* dostępna jest bielizna pościelowa, ręczniki i ręczniki kąpielowe (w zależności od liczby osób), ręczniki do naczyń (2 na łódź, łodzie 3 i 4 kabinowe: 3 na łódź), płyn do mycia naczyń, gąbka, papier toaletowy (jedna rolka na mokrą komórkę), mydło do rąk (jedno na mokrą komórkę) * = zawarte na wszystkich Kormoranach i Aquinos.

 

Bimini (żagiel przeciwsłoneczny)

Wiele z naszych łodzi w Niemczech jest wyposażonych w bimini (żagiel przeciwsłoneczny). We Francji/Południowej Moselle, Haines 1070 ma bimini. Wszystkie pozostałe łodzie posiadają parasol przeciwsłoneczny na pokładzie lub można go wypożyczyć.

 

Dziobowy ster strumieniowy

Większość naszych łodzi mieszkalnych posiada śrubę napędową z przodu łodzi, zwaną również śrubą dziobową lub sterem. Dzięki niemu można przesuwać dziób łodzi w prawo lub w lewo, co pozwala na manewrowanie bez poruszania się łodzi. Dziobowa śruba napędowa jest ułatwieniem zwłaszcza podczas cumowania, ale szybko poznasz swoją łódź i będziesz w stanie bezpiecznie nią sterować nawet bez tej pomocy.

 

Echosonda

W Niemczech większość łodzi mieszkalnych posiada echosondę. Ta elektroniczna sonda głębokości ułatwia nawigację i jest idealnym narzędziem dla wędkarzy do znalezienia dobrych łowisk.

 

Niektóre łodzie wyposażone są również w Garmin Striker.

Kuchnia

Na wszystkich łodziach znajdują się: naczynia, sztućce, garnki, patelnie, przybory kuchenne, zlewozmywaki z ciepłą i zimną wodą oraz kuchenka gazowa (od dwóch do czterech płyt). Na wielu łodziach, z wyjątkiem Tjonger, Galle i bellus 750, znajduje się również piekarnik.

 

Ekspres do kawy

Nie posiadamy ekspresów do kawy na pokładzie. Można jednak zaparzyć własną kawę, w kambuzie są przystawki do filtrów. Proszę kupić sobie filtry do kawy w rozmiarze 4.

 

Telewizja

Telewizor można zarezerwować za € 6,-/dzień. Za telewizor z płaskim ekranem pobieramy kaucję w wysokości 100 €. Telewizja internetowa jest możliwa dzięki WiFi. Nie ma gwarancji odbioru na wodzie i jest niewiele możliwości. (Tylko z/do Hafendorf Müritz)

 

Radia

Na łodziach nie ma radioodbiorników.

 

Środek odstraszający komary

Na łodziach Aquino 1190, Primus Cormorant, Advanced Cormorant i Haines na oknach kabin sypialnych znajdują się siatki przeciw owadom. Zalecamy, aby zawsze stosować środek odstraszający owady w sprayu, gdy przebywasz na zewnątrz lub na pokładzie.

 

Dostęp online

W naszych portach w Rechlin i Niderviller masz bezpłatny dostęp do sieci W-Lan. Na Aquino 1190 i Pirate 1200 G router z kartą do transmisji danych jest wliczony w cenę czarteru. Dla wszystkich innych łodzi można zarezerwować router z kartą danych za 6,-€/dzień. Nie można jednak zagwarantować odbioru na wodzie.

 

PS

Łodzie mają średnio 62 KM.

 

Wyjątkiem są zwłaszcza Febomobile, które mają maksymalnie 15 KM.

Kamizelki ratunkowe

Nie ma potrzeby zabierania własnych kamizelek ratunkowych. Na pokładzie mamy kamizelki dla dorosłych, głównie w salonie pod siedzeniami. Dla Waszych dzieci mamy w naszej marinie w Rechlin, Priepert, Zeuthen i Niderviller dodatkowe kamizelki ratunkowe, które dopasowujemy do wagi dziecka. Jeśli nie ma dla Ciebie odpowiedniej kamizelki, skontaktuj się z obsługą, a zostanie dobrana odpowiednia kamizelka ratunkowa.

 

Ochrona przeciwsłoneczna

Łodzie typu Aquino 1190, Primus Kormoran 1500/1280/1140, Advanced Kormoran 1150 i 1290, Haines 1190/1070, vetus 1500, Pirat 1200 G są wyposażone w niemieckie bimini (żagiel przeciwsłoneczny).  Podobnie Haines 1070 we Francji/Południowa Mozela. Kormoran 940 w Niemczech, jak również wszystkie łodzie we Francji i południowej części Mozeli bez bimini posiadają parasol przeciwsłoneczny na pokładzie. Na wszystkie inne łodzie można wypożyczyć parasol przeciwsłoneczny, z wyjątkiem Febomobil/Bunbos.

 

Gniazda

Większość naszych houseboatów jest wyposażona w zasilanie z lądu. Łodzie Aquino 1190, Kormoran 1500 i wszystkie łodzie Haines są wyposażone w 230-woltowe połączenie z lądem i 230-woltowy inwerter, co oznacza, że jeśli nie ma połączenia z lądem, masz 2000 watów na kilka godzin, do 3000 watów w szczytach, i to we wszystkich gniazdkach. Gdy bateria jest naładowana, można korzystać z laptopa lub innych urządzeń zasilanych napięciem 230 V podczas jazdy. Gniazdka znajdują się w każdej kabinie, a także w lub przed komorą mokrą.

 

 

Tutaj znajdziesz przegląd dokładnego wyposażenia łodzi w gniazdka.

Zasilanie na pokładzie

[Translate to Polnisch:]

Die Bordspannung beträgt 12 Volt. Die Mehrzahl unserer Yachten und Hausboote sind mit Landstromanschluss ausgestattet. Das bedeutet, bei angelegtem Landstrom werden die Bordbatterien automatisch aufgeladen und die Steckdosen verfügen über 230 Volt. Somit können Elektrogeräte aller Art uneingeschränkt betrieben werden. Darüber hinaus haben die meisten unserer Boote 230 Volt Steckdosen für Leistungen bis zu 50 Watt an Bord. Diese eignen sich beispielsweise für Rasierapparate und können auch ohne Landanschluss jederzeit genutzt werden. Einige Boote sind zusätzlich zum Landanschluss mit 230-Volt-Inverter ausgestattet, so dass Sie Rasierer oder andere Geräte auch ohne Landanschluss nutzen können (bis 2000 Watt). 

 

Hier finden Sie eine Übersicht der Stromversorgung auf den Booten.

Ogrzewanie

Kormorany Primus są wyposażone w podgrzewacze ciepłej wody, podobnie jak Zaawansowane Kormorany i Aquino. Te dwa ostatnie mają jednak dodatkowe ogrzewanie podłogowe w salonie. Większość pozostałych łodzi jest wyposażona w funkcjonalne ogrzewanie ciepłym powietrzem. Wszystkie systemy grzewcze są łatwe w regulacji, a dzięki dobrej izolacji łodzi, ciepło jest utrzymywane nawet w zimnych porach roku.

 

Zaopatrzenie w wodę

Zbiorniki na wodę i ścieki wystarczają zazwyczaj na około siedem dni. W planie podróży znajdziesz przystanie, w których możesz je napełnić lub opróżnić.

 

Tutaj dowiesz się, jaką objętość mają zbiorniki.

Przed rejsem

Podróż do portu czarterowego

Tutaj znajdziesz wszystkie adresy, jak również plan dojazdu do portu, w którym przybędziesz.
 

Dni przyjazdu i wyjazdu

Łodzie czarterowe można przejąć we wszystkich bazach wyjściowych w różnych dniach. Łodzie są przejmowane od godziny 15:00. Najlepiej być tam trochę wcześniej. Ważne jest, abyś miał na to wystarczająco dużo czasu i odpoczynku. Łódź musi być zwrócona do godziny 8.30. (Wyjątek w Fürstenbergu, gdzie przekazanie następuje o godz. 16.00, a powrót o godz. 9.00).

 

Wycieczka łodzią

W naszej wiosce portowej Müritz w Rechlinie można zwiedzić liczne łodzie widokowe.

 

Przekazanie łodzi

Czekamy na Państwa w biurze mariny. Tego potrzebujemy od Ciebie:

 • voucher podróżny/voucher
 • oryginalna licencja na łódź, jeśli jest dostępna
 • depozyt w gotówce lub kartą VISA lub Mastercard (depozyt wynosi 1.200,- Euro lub 250,- Euro, jeśli dodatkowo zarezerwowali Państwo zniżkę) oraz ryczałt na paliwo w wysokości 190,- Euro ewentualną płatność końcową.

 

Otrzymasz od nas:

 • dwa razy protokół przekazania, raz z wykazem inwentaryzacyjnym łodzi, a raz bez niego. Tutaj my i Ty potwierdzamy, że depozyt za łódź został wpłacony. Na tym protokole przekazania kolega zapisuje początkowy odczyt licznika godzin pracy podczas instruktażu praktycznego.
 • Dziennik pokładowy: Tutaj znajdziesz ważne szczegóły dotyczące technologii, dokumenty dla łodzi, jak również protokół uszkodzeń w przypadku spowodowania szkody. Ponadto w dzienniku eksploatacji znajduje się numer serwisowy i alarmowy, pod którym można się kontaktować przez 24 godziny na dobę w razie pytań dotyczących technologii lub w przypadku wystąpienia usterki. (od teraz jest na łodzi)
 • W razie potrzeby kamizelki ratunkowe dla dzieci

 


Następnie, jeśli łódź jest już gotowa do zamieszkania, można ją załadować i wprowadzić się do środka. Prosimy o zapoznanie się z listą inwentaryzacyjną i zgłoszenie wszelkich niezgodności swojemu koledze podczas odprawy.

 

Jeśli żeglujesz bez licencji żeglarskiej, w Niemczech wymagany jest trzygodzinny instruktaż. Półtoragodzinna lekcja teorii rozpoczyna się około godziny 16.00 (może się różnić). Prosimy, abyście w miarę możliwości uczestniczyli tylko w parach lub trójkach. W razie potrzeby pozostali uczestnicy mogą w międzyczasie załadować łódź.

 

Wcześniej lub później otrzymają Państwo praktyczny instruktaż, który trwa około półtorej godziny. Na pokładzie mogą znajdować się wszyscy pasażerowie.
 

Zakupy i wypłacanie pieniędzy

W naszych bazach znajdziecie Państwo sklepy i bankomaty. Z naszej strony nie ma obsługi zakupów.

 

Co należy zabrać na łódź mieszkalną?

Jako sugestię tego, co można zabrać na pokład jako podstawowe wyposażenie, stworzyliśmy skrzynkę żeglarską. Kilka innych pozycji znajdziesz w podręczniku kapitana, który zostanie Ci wysłany pocztą na około cztery tygodnie przed przyjazdem.

 

Taxi

Transfery prosimy rezerwować bezpośrednio u wskazanych firm. Płatność dokonywana jest bezpośrednio do firmy. Zalecamy dokonywanie rezerwacji z kilkudniowym wyprzedzeniem.

 

Niemcy:

Taxi/Rental Car Centre P.Moritz / tel. 039833 20454 lub 0171 4301361 / taxibetrieb-moritz.de.
Taxi Strelitz / tel. 03981 256555 / info(at)taxi-strelitz.eu
Taxi Heise / tel. 039833 26726
Taxi Berlin / Telefon 030 202020
Allround Taxi / tel. 0160 97208897 lub 0171 4340646 lub taxi-allround(at)t-online.de

Dokumenty

Z wyprzedzeniem prześlemy Państwu następujące dokumenty: Podręcznik kapitana i literatura żeglarska (w zależności od rejonu planer żeglarski lub przewodnik po kanałach).

Przygotowane rejsy

Propozycje wycieczek przygotowaliśmy dla Państwa w katalogach "Urlop żeglarski", "Planer wycieczek po Meklemburgii i Märkische Waters" oraz "Atlas wycieczek po Meklemburgii i Märkische Waters".

 

Pomysły na zaplanowanie podróży można znaleźć w Internecie w zależności od regionu wakacyjnego lub zaczerpnąć inspiracji od innych urlopowiczów. O niektórych punktach, na które powinieneś zwrócić uwagę, możesz przeczytać tutaj.

Środki płatnicze

Za wycieczkę płaci się z góry przelewem bankowym, kartą kredytową (Visa i MasterCard, a także AMEX) lub gotówką. Kaucję wpłaca się kartą kredytową lub gotówką przy odbiorze przesyłki.

Miejsca parkingowe

Parking jest dostępny przy bazach czarterowych. W niektórych przypadkach można wynająć monitorowane lub garażowane miejsca parkingowe. Mogą obowiązywać opłaty parkingowe. Do dyspozycji jest również miejsce parkingowe dla kamperów.

 

Podczas rejsu

Gdzie mogę cumować/ kotwiczyć moją łodzią mieszkalną?

W większości miejsc można zacumować lub zakotwiczyć bezpośrednio w naturze. Ograniczenia dotyczą jedynie dużych jezior, takich jak górne jeziora Meklemburgii. Tam można zakotwiczyć na jeziorze tylko wtedy, gdy posiada się licencję żeglarską. Dostarczamy również mapę, na której zaznaczone są wszystkie mariny. W ten sposób możesz dokładnie zaplanować swoją podróż.

 

 

Prowadzenie

Możesz zaplanować swoją trasę indywidualnie lub skorzystać z naszych propozycji. Przeciętnie nasi klienci odbywają rejsy przez około 3-6 godzin dziennie. Zalecamy prędkość 6 - 8 km/h. W ten sposób chronisz wody przybrzeżne i możesz spokojnie cieszyć się wycieczką. W ten sposób chronisz wody przybrzeżne i możesz spokojnie cieszyć się podróżą.

 

Ograniczenia w prowadzeniu pojazdów z zaświadczeniem czarterowym

Przy wietrze o sile 4 Bft nie wolno już przekraczać jeziora Müritz i Plauer See. Ponadto, wolno Ci tylko przepłynąć te dwa jeziora, nie wolno Ci się zatrzymywać ani kotwiczyć, a przed przepłynięciem musisz do nas zadzwonić. Skrzyżowanie nie jest dozwolone w przypadku Febomobiles, Bunbos i Sundeck 400.

 

Prysznice w porcie

Prawie w każdym porcie znajdują się sanitariaty. W planie podróży znajdziesz poszczególne miejsca cumowania i sprawdzisz, czy są tam prysznice.

 

Zamki przygodowe

W zależności od regionu zamki są wyposażone w trzymacz zamka, działają automatycznie lub muszą być obsługiwane przez użytkownika. Różne czasy otwarcia śluz znajdziesz w "Törnplaner".

 

Rezerwacja miejsca do siedzenia

Miejsca do spania nie mogą być rezerwowane. Masz możliwość zadzwonić do odpowiedniego portu i zapytać, czy są wolne miejsca. Szczegóły dotyczące portów i numery telefonów znajdziesz w "Planie podróży".

 

Müritz

Müritz, "małe morze", jest nie do końca bezpiecznym jeziorem. Każdy, kto posiada licencję czarterową może żeglować do siły wiatru 3, ale nie przy silniejszych wiatrach. Jeśli posiadasz licencję żeglarską, możesz przeprawić się przez Müritz również przy silniejszych wiatrach (do siły 6), ale odradzamy to. Jeśli jest sztorm i nie możesz przepłynąć przez Müritz, a masz oddać łódź następnego dnia, prosimy o poczekanie. Zgłoś się do biura mariny lub pogotowia technicznego o godz. 8.00 w dniu dostawy. Skrzyżowanie nie jest dozwolone w przypadku Febomobiles, Bunbos i Sundeck 400.

 

Wypadek

Proszę zachować spokój. Zadzwoń do biura mariny i zgłoś szkodę. W dzienniku pokładowym znajduje się protokół szkody, który należy wypełnić. Należy również wezwać policję wodną. W przypadku szkód wyrządzonych przez osoby trzecie, należy pamiętać o zabraniu danych kontaktowych i zrobieniu zdjęć.

 

Służba ratownicza

Kto pomoże mi podczas wakacji na łodzi mieszkalnej, jeśli wystąpią jakieś problemy?

 

W przypadku problemów technicznych i awarii działamy w trybie awaryjnym w godzinach od 6.00 do 20.30, a po tym czasie tylko w nagłych przypadkach.

Numer ten można znaleźć w dzienniku pokładowym.

Po rejsie

Sprawozdanie z podróży

Raport z rejsu możesz przesłać do nas pocztą (KUHNLE-TOURS GmbH, Hafendorf Müritz, 17248 Rechlin - Niemcy) lub również e-mailem na adres info@kuhnle-tours.de.

 

Dalsze informacje dostępne są tutaj!
 

Coś zapomnianego na łodzi

Po wyjeździe naszych klientów, każda łódź jest sprawdzana i czyszczona, dlatego natychmiast zauważamy zapomniane rzeczy i możemy je przypisać. Za dodatkową opłatą wyślemy Ci przedmioty pocztą.

 

Finanse / Koszty

Dane bankowe

Bank Niemiecki

 

IBAN: DE73 600 700 700 1230044 00

BIC: DEUT DE SSXXX

Posiadacz rachunku: KUHNLE-TOURS GmbH

 

Jakie dodatki mogę zarezerwować dodatkowo?

Tutaj można znaleźć wszystkie nasze dodatki w skrócie.

 

Depozyt

Kaucja za łódź wynosi zazwyczaj 1.200 €, ale w zależności od rejonu może kosztować nawet 2.000 € (rejsy po Łabie i Odrze). Istnieje możliwość rezerwacji zniżki depozytu do 250,- €. W ten sposób płacisz dzienną cenę za korzystanie z tej zniżki. Kaucja za paliwo wynosi 190,- €. Opłatę należy uiścić z góry (gotówką lub kartą kredytową). W Fürstenbergu kaucja wynosi 750 € i może być wpłacona gotówką lub kartą kredytową (zmniejszenie kaucji nie jest możliwe). Płatność kartą kredytową nie jest również możliwa w Zehdenick.

 

Paliwo/godziny pracy

Aby ułatwić sprawę zarówno Tobie, jak i nam, przy zwrocie łodzi (z wyjątkiem niektórych łodzi z silnikami zaburtowymi), obciążymy Cię opłatą w wysokości 
w zależności od czasu pracy. Paliwo, olej silnikowy i gaz są wliczane do czasu pracy.

 

 

Oto lista kosztów roboczogodziny na godzinę pracy silnika.

(może ulec zmianie np. w wyniku zmian cen paliw lub podwyżek podatków)

Czyszczenie końcowe

Koszt czyszczenia końcowego zależy od rodzaju łodzi.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży

Nie oferujemy ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży.

 

Wliczone w wynajem łodzi

W cenę wynajmu wliczony jest kompletny inwentarz z wyposażeniem domu i łodzi, naczynia i szklanki, sztućce, naczynia do gotowania, akcesoria kuchenne, prysznic i toaleta, bieżąca ciepła i zimna woda, kuchenka gazowa z płytą grzewczą, piekarnik, lodówka, oświetlenie elektryczne, kołdry i poduszki, niezbędne wyposażenie pokładowe takie jak liny, kotwice, haki do łodzi, odbijacze.

 

Koszty za miejsce postoju

W naszych marinach w Hafendorf Müritz, Zeuthen i Niderviller nasi goście mają do dyspozycji bezpłatne miejsca do cumowania. W przypadku cumowania własnej łodzi lub łodzi z innej wypożyczalni w naszych marinach, koszty zależą od długości łodzi. Płaci się od 1,80 do 2 euro za metr. Jeśli przebywacie w marinie krócej niż cztery godziny i przed godziną 16.00, płacicie 4 euro. Koszty w innych marinach mogą się różnić.

 

Opłaty za śluzę

W Niemczech i Francji nie ma opłat za blokadę.

 

Maksymalna zniżka

Wszystkie nasze rabaty mogą być łączone z innymi do maksymalnej wysokości 20%.

 

Zniżki/Last Minute

Oferujemy następujące rabaty: Rejsy wielotygodniowe (5-10%, w zależności od długości urlopu), zniżki grupowe (5-15%) oraz oferty last minute.

 

 

Zniżka za ponowną rezerwację

Otrzymasz 10% zniżki na drugi urlop w tym samym roku na tańszy rejs z dwóch zarezerwowanych rejsów. W przypadku trzeciego czarteru zniżka naliczana jest na podstawie drugiej najtańszej ceny czarteru. Zniżka ta nie obowiązuje w przypadku czarterów jednodniowych, bezpośrednio następujących po sobie rejsów i nie może być łączona z ofertami specjalnymi lub zniżkami typu last minute.

 

Vouchery

Podaruj bliskiej osobie voucher na łódź mieszkalną. Po dokonaniu płatności możesz wybrać spośród różnych szablonów voucherów. Kliknij tutaj, aby przejść do sklepu internetowego >>.

Więcej pytań

Czy można łowić ryby na łodzi?

Oczywiście można łowić ryby. Jeżeli nie posiadasz licencji wędkarskiej, możesz nabyć turystyczną licencję wędkarską dla Meklemburgii-Pomorza Przedniego za 24 euro (na cztery tygodnie). Dzieci do 14 roku życia nie muszą posiadać licencji wędkarskiej. Potrzebne jest również zezwolenie na połów ryb w danym akwenie - ceny różnią się w zależności od tego, czy jest to zezwolenie dzienne czy tygodniowe. W razie potrzeby można u nas wypożyczyć wędki i cool box.

 

Czy jest tam przewodnik wędkarski?

Współpracujemy z jedną z najlepszych firm w Meklemburgii-Pomorzu Przednim w zakresie przewodnictwa wędkarskiego. Możesz zarezerwować przewodnika na Twoje indywidualne wakacje na łodzi mieszkalnej. Chętnie udzielimy Ci porady lub możesz przejrzeć stronę internetową pronature-mv.

Czy mogę pływać bezpośrednio z łodzi mieszkalnej?

Szczególnie Pojezierze Meklemburskie zaprasza latem do kąpieli. Z własną łodzią mieszkalną, wszystko co musisz zrobić, to wybrać odpowiednią zatokę i zabawa w pływanie zaczyna się.

 

W niektórych kanałach pływanie jest jednak niedozwolone lub niewskazane. Dlatego najlepiej zapytać podczas odprawy, które miejsca szczególnie nadają się do pływania.
 

Czy w KUHNLE-TOURS można wypożyczyć rowery?

W wielu naszych bazach można wypożyczyć rowery. Ze względu na duże zapotrzebowanie w sezonie, prosimy o ich wcześniejszą rezerwację. Oczywiście, można również przywieźć własne rowery.

 

Czy można grillować na łodzi mieszkalnej?

Na naszych barkach można oczywiście grillować, ale obowiązują tu pewne zasady bezpieczeństwa. Dlatego też mogą Państwo wygodnie zarezerwować bezpośrednio u nas odpowiedni grill do swojego baraku.

 

Wystarczy dodać go podczas rezerwacji w sekcji Dodatki.

Co to jest houseboat?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie domu i łodzi. Nie ma dokładnej definicji, ale dla nas jest to:

 

Łodzie mieszkalne:

 

 • poruszają się powoli, głównie po wodach śródlądowych (rzekach, jeziorach, kanałach) 
 • mieć silnik
 • oferują komfort mieszkania
 • posiadają stałe łóżka, kuchnię i co najmniej jedną łazienkę

 

Czasami pływające domy, które pozostają w jednym miejscu przez cały rok, nazywane są również houseboatami.

W razie kolejnych pytan prosze sie kontaktowac z nami pod numerem: (03 98 23) 2 66-0. lub na czacie, lub przez E-mail.