Kontakt

KUHNLE-TOURS GmbH

Hafendorf Müritz; D-17248 Rechlin

info(at)kuhnle-tours.de

Tel: (03 98 23) 2 66-0

Fax: (03 98 23) 2 66-10

Adresy naszych lokalizacji

Kliknij odpowiedni kraj, aby przejść do adresów. Przechowaliśmy tam również plan trasy, abyś mógł nas łatwo znaleźć.

Niemcy, Francja

Limit wieku

Aby wyczarterować łódź z Kuhnle Tours, musisz mieć co najmniej 18 lat

(Nie)pelnosprawni

Chętnie doradzimy w zakresie typów łodzi i wspólnie postaramy się znaleźć dla Ciebie idealną łódź. Uwaga: „Febomobil” jest szczególnie odpowiedni dla niepełnosprawnych gości łodzi, ponieważ znajduje się na poziomie gruntu. Ma również szerokie drzwi, dużą mokrą komórkę, do której można łatwo wjechać, i solidną poręcz.

załoga


Zalecamy załogę składającą się z minimum 2 osób dorosłych, abyś nie był sam w sytuacji awaryjnej.

Zwolnienie z licencji na łodzie


Jeździsz wszędzie bez prawa jazdy, z wyjątkiem niektórych wód Berlina oraz obszaru Rugii i Zatoki.

Znajomość żeglarstwa

Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Szczegółową odprawę otrzymasz w dniu przyjazdu. Większość łodzi jest wyposażona w pędniki dziobowe lub rufowe, dzięki czemu można łatwo manewrować.

Instrukcja

 W dniu przyjęcia odbywa się szczegółowa odprawa. W przypadku rezerwacji bez prawa jazdy w Niemczech trwa to około 3 godzin. Jest wolne. Odprawa obejmuje również jazdę próbną z naszymi pracownikami, abyś był optymalnie przygotowany.

Zwierzeta Domowe


Zapraszamy na pokład swojego zwierzaka. Pobieramy 45 € za zwierzę. Wiecej Informacji>>

Certyfikat bezpieczeństwa


Nie ma certyfikatu bezpieczeństwa, ponieważ czarter łodzi podlega przepisom dotyczącym wynajmu.

śluzy

Blokowanie jest łatwe nawet dla początkujących. Prawidłowa technika opisana jest w naszej instrukcji kapitańskiej. Nie ma opłaty za blokadę w Niemczech, Polsce i Francji. We Francji jednak oczekuje się, że pomożesz właścicielowi zamka w otwieraniu i zamykaniu wrót zamków obsługiwanych ręcznie. Możesz dać mały napiwek. W Niemczech niektóre mosty pobierają niewielką opłatę.

Zamknięcia sluz

Śluzy we Francji działają codziennie, także w niedziele i święta. Jednak wszystkie śluzy we Francji są zamknięte 1 maja (z wyjątkiem Mozeli). Również w kilku rejonach w niedzielę wielkanocną i 14 lipca (święta narodowe). Możesz zapytać o szczegóły dotyczące ograniczeń w punkcie wyjścia. Każdego roku niektóre odcinki kanałów są zamykane przez państwo w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Te czasy zostaną opublikowane i przekazane Wam w marcu. Zwłaszcza wiosną niektóre odcinki trasy mogą być zamknięte z powodu powodzi. Zainteresowani żeglarze zostaną powiadomieni.

Service-Garantie

W przypadku awarii trwającej pół dnia lub dłużej, niezwłocznie zwrócimy Państwu pół dnia lub w razie potrzeby cały dzień w formie vouchera na kolejny wynajem łodzi lub w gotówce.

Kaucja

Z ceną wynajmu jesteś na ogół w pełni ubezpieczony z możliwością odliczenia w wysokości 1200 euro w przypadku szkody. Te 1200 euro zostanie zdeponowane na miejscu jako depozyt w gotówce lub za pomocą karty VISA lub Mastercard. Możesz jednak również obniżyć nadwyżkę do 250 euro, zmniejszając depozyt. Więcej informacji w ogólnych warunkach najmu w punkcie 11 Ubezpieczenie.