Pościel, ręczniki itp

Łodzie * mają pościel, ręczniki i ręczniki kąpielowe (w zależności od liczby osób), ściereczki (2 na łódź, 3 i 4 kabinowe łodzie: 3 na łódź), płyn do naczyń, gąbkę, papier toaletowy (jedna rolka na mokre pomieszczenie), mydło do rąk (jedna na mokre pomieszczenie) * = łodzie Aquino, Primus Cormorant i Haines; Sprzęt ten można zarezerwować na innych łodziach.

Bimini

 Wiele z naszych łodzi w Niemczech jest wyposażonych w bimini (żagiel przeciwsłoneczny). We Francji/Południowej Mozeli, Haines 1070 ma bimini. Wszystkie inne łodzie posiadają parasol przeciwsłoneczny na pokładzie lub można go wypożyczyć, z wyjątkiem Febomobil/Bunbos. Również parasol jest mniej odpowiedni na łodziach typu Budget.

Ster strumieniowy

Większość naszych łodzi mieszkalnych ma śrubę napędową z przodu łodzi, zwaną również śrubą dziobową lub pędnikiem bocznym. Dzięki temu można przesunąć dziób łodzi w prawo lub w lewo, co umożliwia manewrowanie bez ruchu łodzi. Śmigło dziobowe to ulga podczas cumowania i cumowania, ale bez tej pomocy szybko i bezpiecznie poznasz swoją łódź.

Echolot


Większość łodzi mieszkalnych w Niemczech i Polsce ma echosondę. Ten elektroniczny głębokościomierz ułatwia nawigację i jest idealnym narzędziem dla wędkarzy do znajdowania dobrych łowisk.

GPS

W rejonie Rugii i Zatoki wszystkie łodzie mieszkalne są wyposażone w odbiornik GPS (Global Positioning System). Oznacza to, że możesz określić swoją lokalizację w dowolnym momencie z pomocą satelity, nawet bez widoku lądu.

Pantry

Na wszystkich łodziach jest dla Ciebie: naczynia, sztućce, garnki, patelnie, naczynia kuchenne, zlew z ciepłą i zimną wodą oraz kuchenka gazowa (od dwóch do czterech płyt). Wiele łodzi ma również piec, z wyjątkiem Tjonger, Galle, Bellus i Gruno.

Maszyna do kawy


Nie mamy na pokładzie żadnych ekspresów do kawy. Ale możesz parzyć kawę, w spiżarni są nasadki filtrujące. Proszę kupić filtr do kawy w rozmiarze 4.

Telewizor

Możesz bezpłatnie zarezerwować telewizor. Za płaski ekran pobieramy kaucję w wysokości 100 euro. Telewizja internetowa jest dostępna przez WiFi.

Radia

Na łodziach nie ma radia.

Markizy przeciw owadowe


Na łodziach Aquino 1190, Primus-Kormoran i Haines w oknach kabin sypialnych znajdują się moskitiery. Zdecydowanie zalecamy stosowanie sprayu odstraszającego owady, gdy jesteś na zewnątrz lub na pokładzie.

Dostepnosc-Online


Możesz kupić karty WiFi w naszych bazach i za ich pomocą zalogować się do portu. Na morzu jest zwykle trudniej. W modelu Aquino 1190 w Niemczech / Francji / Luksemburgu router z dostępem do Internetu jest wliczony w cenę czarteru. Nie można jednak zagwarantować żadnego odbioru.

PS

Łodzie mają średnio 62 KM.

Kamizelki Ratunkowe

Nie musisz przynosić własnych kamizelek ratunkowych. Na pokładzie mamy kamizelki dla dzieci i dorosłych, głównie w salonie pod siedzeniami. Jeśli nie ma odpowiedniej kamizelki dla Ciebie lub dzieci, skontaktuj się z obsługą, a zostanie wybrana odpowiednia kamizelka ratunkowa.

ochrona przed słońcem

Typy łodzi Aquino 1190, Kormoran 1500/1280/1140, Haines 1190/1070, vetus 1500/1200 K3 są wyposażone w bimini (markizę) w Niemczech. Podobnie jak Kormoran 1280/1140 w Polsce i Holandii, a także Aquino 1190 i Haines 1070 we Francji / Südliche Wein-Mosel. Kormoran 1260 / 1100S / 940 w Niemczech / w głębi lądu, w Polsce i Holandii Kormoran 940, a także wszystkie łodzie we Francji i Südliche-Wein-Mosel bez bimini mają na pokładzie parasol. Do wszystkich innych łodzi można wypożyczyć parasol.

Piec

W każdym z Bunbos 1160 i 990 z Fürstenberg/Havel znajduje się kominek. Drewno na opał można kupić w bazie na miejscu za 5,- €/worek.

 

Gniazda

Większość naszych łodzi mieszkalnych jest wyposażona w zasilanie lądowe. Łodzie Aquino 1190, Kormoran 1500, wszystkie łodzie Haines i Greenline 33 są wyposażone w 230 V podłączenie brzegowe i 230 V falownik, co oznacza: Jeśli nie ma połączenia z lądem, masz 2000 watów, do 3000 watów na kilka godzin w końcówkach i we wszystkich gniazdach. Jeśli bateria jest naładowana, możesz podczas jazdy korzystać z suszarki do włosów, laptopa lub innego urządzenia 230 V. Gniazdka znajdziesz w każdej kabinie, a także w lub przed mokrą komórką.

Energia elektryczna na pokładzie

Napięcie na pokładzie wynosi 12 woltów. Większość naszych jachtów i łodzi mieszkalnych jest wyposażona w przyłącza zasilania lądowego. Oznacza to, że po podłączeniu zasilania z lądu akumulatory pokładowe są automatycznie ładowane, a gniazda mają 230 woltów. Oznacza to, że wszystkie typy urządzeń elektrycznych mogą być obsługiwane bez ograniczeń. Ponadto większość naszych łodzi ma na pokładzie gniazda 230 V o mocy do 50 W. Nadają się one na przykład do maszynek do golenia i mogą być używane w dowolnym momencie bez połączenia z lądem. Niektóre łodzie są wyposażone w falownik 230 V oprócz połączenia z lądem, dzięki czemu można używać golarki, suszarki do włosów lub innego sprzętu bez połączenia z lądem (do 2000 watów).

Ogrzewanie

Kormorany Primus są wyposażone w podgrzewacze ciepłej wody, podobnie jak Zaawansowane Kormorany i Aquino. Te dwa ostatnie mają jednak dodatkowe ogrzewanie podłogowe w salonie. Większość pozostałych łodzi jest wyposażona w funkcjonalne ogrzewanie ciepłym powietrzem. Wszystkie systemy grzewcze są łatwe w regulacji, a dzięki dobrej izolacji łodzi, ciepło jest utrzymywane nawet w zimnych porach roku.

 

Zaopatrzenie w wodę

 Z reguły zbiorniki na wodę i ścieki wystarczają na około siedem dni. W programie do planowania wycieczek znajdziesz przystanie, w których możesz je uzupełnić lub opróżnić.