Dni przyjazdu i wyjazdu

Możesz przejąć łodzie czarterowe we wszystkich bazach wypłynięć w różne dni. Planując wakacje na łodzi, prosimy wziąć pod uwagę, że dni przypłynięcia i wyjazdu nie powinny być traktowane jako dni relaksu. Do przejęcia dochodzi między godziną 15 a 18. Ważne jest, aby mieć na to wystarczająco dużo czasu i spokoju. Powrót łodzi następuje do godziny 8.30.

Wycieczka łodzią

W naszej wiosce portowej Müritz w Rechlin możesz zwiedzić liczne statki wycieczkowe.

Przekazanie Lodzi

Czekamy na Ciebie w biurze mariny. Tutaj potrzebujemy od Ciebie:

bon podróżny
Twoja oryginalna licencja na łódź, jeśli jest dostępna
kaucja w gotówce, VISA lub Mastercard (kaucja wynosi 1200 euro lub 250 euro, jeśli dodatkowo zarezerwowano obniżenie kaucji) oraz ryczałt za paliwo w wysokości 190 euro
wszelkie pozostałe płatności.


Otrzymasz:

protokół przekazania dwa razy, raz z listą inwentaryzacyjną łodzi i raz bez. Tutaj my i Ty potwierdzamy, że depozyt za łódź został zdeponowany. Podczas odprawy praktycznej kolega zapisuje początkowy odczyt licznika godzin pracy na tym protokole transmisji.
dzienniku. Tutaj znajdziesz ważne szczegóły techniczne, dokumenty do łodzi oraz protokół szkody w przypadku spowodowania uszkodzenia. W dzienniku znajduje się również numer serwisowy i alarmowy, pod który można dzwonić, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące technologii lub w przypadku usterki.
W razie potrzeby kamizelki ratunkowe dla dzieci


Następnie, pod warunkiem, że Twoja łódź jest gotowa do zamieszkania, możesz ją załadować i wprowadzić. Chcielibyśmy prosić o przejrzenie listy inwentarza i poinformowanie kolegi o wszelkich odchyleniach podczas odprawy.

Jeśli jeździsz bez prawa jazdy, w Niemczech jest prawnie wymagane trzygodzinne spotkanie informacyjne. Godzinna lekcja teorii zaczyna się punktualnie o 15:00. Chcielibyśmy zapytać, czy to możliwe, tylko we dwójkach lub trójkach. W międzyczasie inni pasażerowie mogą załadować łódź.

Następnie otrzymasz praktyczne instrukcje, które trwają około dwóch godzin. Na pokładzie mogą znajdować się wszyscy pasażerowie.

Zakupy

W naszych bazach znajdziecie Państwo możliwość zrobienia zakupów. Z naszej strony nie ma obsługi zakupów.

Skrzynia na łodzie Kuhnle

Skrzynka na łodzie Kuhnle jest naszą propozycją tego, co można zabrać na pokład. (Skrzynka na łodzie nie może być u nas zamówiona).

Miejsca parkingowe

Parking jest dostępny przy bazach czarterowych. W niektórych przypadkach można wynająć monitorowane lub garażowane miejsca parkingowe.

Taxi

Transfery prosimy rezerwować bezpośrednio u wskazanych firm. Płatność dokonywana jest bezpośrednio do firmy. Zalecamy dokonywanie rezerwacji z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Niemcy:

Taxi/Rental Car Centre P.Moritz / tel. 039833 20454 lub 0171 4301361 / taxibetrieb-moritz.de.
Taxi Strelitz / tel. 03981 256555 / info(at)taxi-strelitz.eu
Taxi Heise / tel. 039833 26726
Taxi Berlin / Telefon 030 202020
Allround Taxi / tel. 0160 97208897 lub 0171 4340646 lub taxi-allround(at)t-online.de
Polska:

Wagner Transporte / Telefon (0048)5 10 033 473 / www.wagnertransporte.pl
Radio Taxi Slesin / Telefon (0048)6 07 065 186

Planowanie rejsu

Z wyprzedzeniem prześlemy Ci "planer podróży" z mapami wodnymi i szczegółową listą miejsc do cumowania, godzinami śluz i możliwościami zakupów. Na łodziach znajduje się również "atlas rejsowy" z bardzo szczegółowymi mapami wodnymi i informacjami o głębokości wody, szerokości, płyciznach, śluzach, informacjami o wyposażeniu marin itp.

Dokumenty

Z wyprzedzeniem prześlemy Państwu następujące dokumenty: Podręcznik kapitana i literatura żeglarska (w zależności od rejonu, planer żeglarski, mapa wodna lub przewodnik po kanałach).

Przygotowane rejsy

Propozycje wycieczek przygotowaliśmy dla Państwa w katalogach "Urlop żeglarski", "Planer wycieczek po Meklemburgii i wodach Marka", "Atlas wycieczek po Meklemburgii i wodach Marka".

Środki płatnicze

Za wycieczkę płacisz z góry przelewem bankowym, kartą kredytową (Visa lub MasterCard) lub gotówką. Kaucję uiszczasz kartą kredytową lub gotówką w momencie odbioru.