Cumowanie, kotwiczenie

W większości miejsc można zacumować lub zakotwiczyć bezpośrednio w naturze. Ograniczenia dotyczą jedynie dużych jezior, takich jak górne jeziora Meklemburgii. Tam można zakotwiczyć na jeziorze tylko wtedy, gdy posiada się licencję żeglarską.

Prowadzenie

Możesz zaplanować swoją trasę indywidualnie lub skorzystać z naszych propozycji. Nasi klienci żeglują średnio przez około 6 godzin dziennie. Zalecamy prędkość 6 - 8 km/h. Chroni to wody przybrzeżne i pozwala na spokojne korzystanie z wycieczki. W ten sposób chronisz wody przybrzeżne i możesz spokojnie cieszyć się podróżą.

Ograniczenia w prowadzeniu pojazdów z zaświadczeniem czarterowym

Przy wietrze o sile 4 Bft nie wolno już przekraczać jeziora Müritz i Plauer See. Ponadto, wolno Ci tylko przepływać przez te dwa jeziora, nie wolno Ci się zatrzymywać ani kotwiczyć, a przed przepłynięciem musisz do nas zadzwonić. Z Febomobilami nie wolno się krzyżować.

 

Rezerwacja miejsca do siedzenia

Miejsca do spania nie mogą być rezerwowane. Masz możliwość zadzwonić do odpowiedniego portu i zapytać, czy są wolne miejsca. Szczegóły dotyczące portów i numery telefonów znajdziesz w "Planie podróży".

Prysznice w porcie

Prawie w każdym porcie znajdują się sanitariaty. W planie podróży znajdziesz poszczególne miejsca cumowania i sprawdzisz, czy są tam prysznice.

Müritz

Müritz, "małe morze", jest nie do końca bezpiecznym jeziorem. Każdy, kto posiada licencję czarterową może żeglować do siły wiatru 3, ale nie przy silniejszych wiatrach. Jeśli posiadasz licencję żeglarską, możesz przepłynąć przez Müritz również przy silniejszym wietrze, ale odradzamy to. Jeśli jest sztorm i nie możesz przepłynąć przez Müritz, a masz oddać łódź następnego dnia, prosimy o poczekanie. Zgłoś się do biura mariny lub pogotowia technicznego o godz. 8.00 w dniu dostawy.

Zamki

W zależności od regionu zamki są wyposażone w trzymacz zamka, działają automatycznie lub muszą być obsługiwane przez użytkownika. Różne czasy otwarcia śluz znajdziesz w "Törnplaner".

Wypadek

Proszę zachować spokój. Zadzwoń do biura mariny i zgłoś szkodę. W dzienniku pokładowym znajduje się protokół szkody, który należy wypełnić. Można również zadzwonić na policję wodną. W przypadku szkód wyrządzonych przez osoby trzecie, należy pamiętać o podaniu danych kontaktowych i zrobieniu zdjęć.

Całodobowy telefon alarmowy

Posiadamy telefon alarmowy, którego numer znajdziesz w książce pokładowej.