Po raz pierwszy kapitanem

Nie bój się dużych łodzi! Flota Kuhnle Tours jest perfekcyjnie wyposażona i dostosowana do potrzeb każdego nawet najmłodszych kapitanów. Wszyscy moga się świetnie bawić na pokadzie podczas sterowania i manewrowani. Nowoczesna technologia, tylni oraz ster na dziobie pozwalaja na lepszą oraz dokładniejszą kontorle nad łodzią. Sprawiają ze podróż jest dziecinnie prosta.


Rozkoszuj się przyjemnością podróży i rzuć się w wir przygody!

Rewiry dla początkujących

Pojezierze Meklemburskie

Plauer See, Fleesensee, Kölpinsee oraz królowa wszystkich niemieckich jezior – Müritz, kształtują Meklemburski Oberseen. Wraz z kilkoma mniejszymi pośredniczącymi jeziorami i kanałami tworzą najwyższy punkt systemu wodnego. Z jednej strony rzeka Hawela a z drugiej strony Elde, wpływaja do Elbe. Każde z tych czterech wielkich jezior wywiera wrażenie dzięki swojej majestatycznej wielkości, Tak zwany błękitny kwartet znajduje się na 62 metrach nad poziomem morza.  Na jeziorach nie ma tu żadnych śluz- tylko kilka mostów. Ogromna wielkość oraz liczne miejsca do cumowania sprawiają, iż to miejsce nadaje się idealnie zarówno dla początkujących jak i zawansowanych pasjonatów wodnych wycieczek.

więcej informacji  >>

Łodzie dla początkujących

Kormoran 1140

Kormoran 1140 jest to nowoczesna łódź w tradycyjnym stylu z dwiema kabinami, dużym tarasem, platformą do pływania z drabinką wejściową oraz prysznicem na świeżym powietrzu. Ta wygosna lodz zbudowana przez firmę  Kuhnle- Tours została idealnie stworzona do operacji czarterowych, a dzięki hydraulicznemu sterowaniu daje sobą bardzo łatwo manewrować. Podsumowując: jest to idealna łódź dla wszystkich początkujących.  

więcej informacji  >>

 

vetus 1200 K3

Ta nowoczesna łódź w stylu jachtu  jest krążownikiem na wodach śródlądowych z trzema kabinami na rufie zachwycająca duża przestrzenia zarówno pod, jak i nad pokładem. Latwosc w sterowaniu zapewnia opływowa budowa łodzi oraz dziobowo-rufowy ster.

więcej informacji >>

 

 

Sterowanie Łodzią- czy ja też to potrafię?

Nasze łodzie mieszkalne są duże!


Zgadza się, nasz największy Kormoran ma 15 metrów dlugosci i 4.35 metra szerokości, ale dzięki prostej obsłudze oraz dziobowemu sterowi strumieniowemu ma doskonała zwrotność. Śluza ma około 40 metrów długości i 5 metrów szerokości. Czy twój samochód nie był już zaparkowany w mniejszych miejscach parkingowych? Więc nie martw się i ciesz się wielkością łodzi!


Czy jest dużo innych łodzi na wodzie?


W porównaniu z ruchem drogowym na wodzie nic się nie dzieje. Wszystko porusza się prawie w takim samym tempie jak Ty. Często zdarza się, ze Twoimi jedynymi towarzyszami podrozy sa  czaple oraz bobry.


Jak trafimy do celu?


Otrzymasz wyraźne mapy znajdujące się na pokładzie. Praktycznie jest to niemożliwe by zgubić się na wodach Meklemburgii, francuskim kanale Alzacja Lotaryngia czy w Regionie Rugii. Kto potrafi odnaleźć się w normalnym ruchu drogowym, będzie w stanie poradzić sobie z kierowaniem łodzią. Na wodzie jest o wiele łatwiej, ponieważ wszystko dzieje się o wiele wolniej.


A jeśli nie zareagujemy wystarczająco szybko?


Nie przejmuj się, na wodzie wszystko dzieje się bardzo wolno, przyzwyczaisz się. Płyniesz z prędkością dziesięciu kilometrów na godzinę. Zawsze jest czas, aby zareagować. A jeśli potrzebujesz trochę więcej czasu, możesz się zatrzymać.


Nie znam przepisów dotyczących wody!


Na szczęście, pływanie łódką wynaleziono przed biurokracją. Zasady ruchu drogowego są zwykle zdefiniowane  przez logikę rozumu, wiec możesz samodzielnie wywnioskować kierując się zdrowym rozsądkiem. W razie wątpliwości pomóc mogą naklejki ze znakami wraz z wyjaśnieniem umieszczone przy sterze.


Łódź jest również mała.


To prawda ze w porównaniu z domem łódź jest mała. Będziesz jednak zaskoczony ilością miejsca na pokładzie. Prawie wszędzie zabudowa, wiele łatwo dostępnych szaf, duże łóżka. Rufa oraz  dziób łodzi to miejsca po to byś mógł swobodnie poruszać się na jachcie.

Wszystko pod kątrolą

Szybki kurs pływania

Odpowiedni grill w odpowiednim miejscu

Chetnie rezerwowana przez innych urlopowiczow