Po raz pierwszy kapitanem

Nie bój się dużych łodzi! Flota Kuhnle Tours jest perfekcyjnie wyposażona i dostosowana do potrzeb każdego nawet najmłodszych kapitanów. Wszyscy moga się świetnie bawić na pokadzie podczas sterowania i manewrowani. Nowoczesna technologia, tylni oraz ster na dziobie pozwalaja na lepszą oraz dokładniejszą kontorle nad łodzią. Sprawiają ze podróż jest dziecinnie prosta.


Rozkoszuj się przyjemnością podróży i rzuć się w wir przygody!

Która okolica jest odpowiednia na moją wycieczkę łodzią mieszkalną? - Gdzie można wynająć łódź mieszkalną?

 • Niemcy

  Kinder baden an der Mecklenburgischen Seenplatte direkt vom Hausboot

  Zaplanuj swój urlop na łodzi mieszkalnej w Niemczech i odkryj Müritz, Havel i inne.

  Obszar Info Niemcy
 • Francja

  Anleger im Elsässischen Niderviller bei Sonnenaufgang

  Dobre wino i wyjątkowe zabytki czekają na Ciebie wzdłuż dróg wodnych we Francji.

  Barki w Alzacji

Odkryj najpiękniejsze rejsy łodzią mieszkalną

Die schönsten Fahrgebiete mit dem Hausboot entdecken, Urlaub auf dem Wasser
Wakacje na łodzi mieszkalnej

Oferujemy Państwu łodzie mieszkalne w Niemczech i Francji, na wszystkich akwenach można żeglować również bez licencji.

 

Szczególnie na Pojezierzu Meklemburskim większość szlaków wodnych można przemierzać bez licencji, posiadając certyfikat czarterowy (zawarty w KUHNLE-TOURS). Dlatego też Meklemburska Kraina Jezior z licznymi jeziorami i rzekami jest szczególnie odpowiednia dla początkujących użytkowników łodzi mieszkalnych.

 

Baza czarterowa w wiosce portowej Müritz


Z bazą w wiosce portowej Müritz, bezpośrednio nad rzeką Müritz, rozpoczynasz swój urlop na łodzi mieszkalnej w sercu Pojezierza Meklemburskiego i sam decydujesz, czy wolisz żeglować po kanałach i małych jeziorach Pojezierza, czy też chcesz pozostać na dużych jeziorach Müritz, Kölpinsee, Fleesensee i Plauer See.

 

Jednak inne rejsy w okolicach Berlina, Poczdamu, Haweli i Dahme-Seenland są również odpowiednie dla początkujących i w każdym z tych miejsc możemy zaoferować Ci odpowiednią łódź.

 

Odkryj Francję


We Francji można również odkrywać przyrodę bez licencji i cieszyć się wolnością podczas rejsu łodzią mieszkalną. Z bazy czarterowej w Niderviller, w pobliżu granicy niemiecko-francuskiej, można również podziwiać ekscytujące budowle, takie jak podnośnia statków w Arzviller lub tunele o długości do 2 km na Kanale Ren-Marne.


Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o poszczególnych regionach rejsów, w naszym dziale Rejsy znajdą Państwo szczegółowe informacje o wszystkich regionach, jak również propozycje rejsów na Państwa wakacje.

Hausboote mieten im Hafendorf Müritz
Odpowiedni houseboat dla Twojej załogi - wakacje na łodzi mieszkalnej stają się proste

Jakie łodzie nadają się na mój urlop żeglarski?

 

Wszystkie nasze houseboaty są odpowiednie również dla nowicjuszy, ponieważ są łatwe w manewrowaniu i specjalnie zaprojektowane do czarteru. Prawie wszystkie nasze houseboaty posiadają hydrauliczny dziobowy ster strumieniowy (niektóre również rufowe stery strumieniowe i sterowanie joystickiem) i dlatego są idealne dla wszystkich początkujących, nawet bez licencji żeglarskiej.

 


Tak więc, można wybrać swój houseboat zgodnie z osobistymi życzeniami. Jeśli planujesz wakacje z większą grupą lub rodziną, znajdziesz odpowiednią łódź na wakacje wśród różnych modeli, takich jak Kormoran, vetus lub Pirat dla 2 do 12 osób.

 

Jeśli komfort i sterowanie z joy-stickiem są dla Ciebie ważne, to Aquino jest właściwą łodzią na wakacje. Ale również nasze barki mieszkalne w Kormoranie oferują wiele komfortu i indywidualne możliwości aranżacji. Na przykład, w zależności od potrzeb Twojej załogi, możesz w kilku krokach przekształcić dwa pojedyncze łóżka w łóżko podwójne.

 

Febomobil - dom wakacyjny na wodzie

 

Jeśli jeszcze nie wiesz, czy chcesz wynająć domek letniskowy czy łódź mieszkalną na następne wakacje, Febomobil jest właściwym wyborem. Tutaj poczucie mieszkania w domu wakacyjnym łączy się ze swobodą łodzi mieszkalnej. Na przykład na dużym tarasie na dachu budynku Febomobil 1180 można w pełni cieszyć się naturą.

 

Barki

Houseboating - czy ja też mogę to zrobić?

Sterowanie Łodzią- czy ja też to potrafię?

Barka jest duża

 

Co prawda nasz największy Kormoran ma 15 metrów długości i 4,35 metra szerokości, ale jest łatwy w sterowaniu, a dzięki dziobowemu sterowi strumieniowemu doskonale nadaje się do manewrowania. Śluza ma około 40 metrów długości i 5 metrów szerokości. Zdarzało Ci się parkować samochód na mniejszych miejscach parkingowych, prawda? Więc nie martw się i ciesz się wielkością łodzi!

 

Czy na wodzie jest wiele innych łodzi?

 

W porównaniu z ruchem drogowym, na wodzie nic się nie dzieje. Prawie wszyscy poruszają się w tym samym tempie co Ty. I nie jest niczym niezwykłym, że możesz być sam nad zacisznym kanałem z kilkoma czaplami szarymi i bobrami.

 

Czy trzeba umieć nawigować?

 

Nie. Na pokładzie znajdują się materiały informacyjne w postaci map. Tak więc jest praktycznie niemożliwe, abyś zgubił się na meklemburskich i arkiskich wodach, francuskich kanałach w Alzacji-Lotaryngii lub w Berlinie i Brandenburgii. Jeśli potrafisz odnaleźć się w normalnym ruchu drogowym, możesz to samo zrobić na pokładzie. Tam jest łatwiej, bo na wodzie wszystko dzieje się dużo wolniej.

 

A jeśli nie zareaguję wystarczająco szybko?

 

Spokojnie, na łodzi mieszkalnej wszystko dzieje się znacznie wolniej niż jesteś do tego przyzwyczajony. Jedziesz z prędkością dziesięciu kilometrów na godzinę, więc zawsze jest czas, aby pomyśleć jeszcze raz. A jeśli potrzebujesz trochę więcej czasu? Po prostu się zatrzymaj.

 

Nie znam zasad panujących na wodzie!

 

Na szczęście żeglarstwo zostało wynalezione przed biurokracją: Zasady ruchu drogowego zazwyczaj rządzą się logiką i rozsądkiem, więc zdrowy rozsądek pomoże Ci je rozgryźć niejako sam z siebie. Poza tym pomoże Ci spojrzenie na naklejkę na stanowisku kierowcy. Przedstawione są tam wszystkie znaki drogowe, a ich znaczenie jest wyjaśnione krótko i zwięźle.

 

Łódka mieszkalna jest również mała

 

To prawda, że w porównaniu z domem, barka jest mniejsza. Ale będziesz zaskoczony, jak dużo miejsca masz na pokładzie. Wysokość stania prawie wszędzie, dużo łatwo dostępnych szafek, duże łóżka, pokład dziobowy, pokład ćwiartkowy, miejsce do odosobnienia nawet przy pełnym obłożeniu.

 

Czy mogę się przygotować na wakacje na łodzi mieszkalnej?

 

Oczywiście! Dla początkujących polecamy Charterfibel firmy Quick Maritim. Ta mała książeczka powstała we współpracy z naszymi instruktorami i wprowadza Cię w świat żeglarstwa w dobrym humorze za €7,80.