Sterowanie Łodzią- czy ja też to potrafię?
Nasze łodzie mieszkalne są duże!
Zgadza się, nasz największy Kormoran ma 15 metrów dlugosci i 4.35 metra szerokości, ale dzięki prostej obsłudze oraz dziobowemu sterowi strumieniowemu ma doskonała zwrotność. Śluza ma około 40 metrów długości i 5 metrów szerokości. Czy twój samochód nie był już zaparkowany w mniejszych miejscach parkingowych? Więc nie martw się i ciesz się wielkością łodzi!
Czy jest dużo innych łodzi na wodzie?
W porównaniu z ruchem drogowym na wodzie nic się nie dzieje. Wszystko porusza się prawie w takim samym tempie jak Ty. Często zdarza się, ze Twoimi jedynymi towarzyszami podrozy sa czaple oraz bobry.
Jak trafimy do celu?
Otrzymasz wyraźne mapy znajdujące się na pokładzie. Praktycznie jest to niemożliwe by zgubić się na wodach Meklemburgii, francuskim kanale Alzacja Lotaryngia czy w Regionie Rugii. Kto potrafi odnaleźć się w normalnym ruchu drogowym, będzie w stanie poradzić sobie z kierowaniem łodzią. Na wodzie jest o wiele łatwiej, ponieważ wszystko dzieje się o wiele wolniej.
A jeśli nie zareagujemy wystarczająco szybko?
Nie przejmuj się, na wodzie wszystko dzieje się bardzo wolno, przyzwyczaisz się. Płyniesz z prędkością dziesięciu kilometrów na godzinę. Zawsze jest czas, aby zareagować. A jeśli potrzebujesz trochę więcej czasu, możesz się zatrzymać.
Nie znam przepisów dotyczących wody!
Na szczęście, pływanie łódką wynaleziono przed biurokracją. Zasady ruchu drogowego są zwykle zdefiniowane przez logikę rozumu, wiec możesz samodzielnie wywnioskować kierując się zdrowym rozsądkiem. W razie wątpliwości pomóc mogą naklejki ze znakami wraz z wyjaśnieniem umieszczone przy sterze.
Łódź jest również mała.
To prawda ze w porównaniu z domem łódź jest mała. Będziesz jednak zaskoczony ilością miejsca na pokładzie. Prawie wszędzie zabudowa, wiele łatwo dostępnych szaf, duże łóżka. Rufa oraz dziób łodzi to miejsca po to byś mógł swobodnie poruszać się na jachcie.