Idealne drogi do podróży rowerem

Müritz

Luftaufnahme, ein Hausboot fährt in eine Bucht mit Bootshäusern

Müritz jest największym jeziorem i sercem Pojezierza Meklemburskiego. Nasza marina w Hafendorf Müritz jest położona bezpośrednio nad rzeką Müritz, dzięki czemu istnieje wiele możliwości żeglowania w dalszych rejonach.

więcej informacji >>

Male Pojezierze Meklemburgii

Ein Hausboot hält an einem Steg in romantischer Atmosphäre. Die Sonne spiegelt sich im See.

Na południe od Müritz, w samym sercu Meklemburgii zaczyna się kraina małych jezior. Ostatnia epoka lodowcowa pozostawiła po sobie ponad 300 naturalnych jezior. Dziś region ten jest w większości parkiem narodowym, który można zwiedzać na rowerze. Jesienią można zobaczyć tysiące odpoczywających żurawi a w oddali uslyszec ryczące jelenie. Warto również odbyć wycieczkę po ścieżce rowerowej Berlin-Kopenhaga lub wybrać się do rezydencji książęcej Mirow.

Więcej informacji >>

Francja i Kraj Saary

Kanał i Mozela przepływają bezpośrednio przez Regionalny Park Przyrody Lotaryngii i można tu znaleźć biotopy z unikalną florą i fauną: rośliny mięsożerne na bagnach, storczyki i goryczki na suchych wapiennych łąkach, głuszce na wysokich pastwiskach i dzikie rysie w lasach. Oprócz pięknej przyrody, na trasie znajdą Państwo również bardzo różne miejsca: od Nancy, przesiąkniętego historią, przez Metz z katedrą i muzeum sztuki, po tętniące życiem Thionville - miejsca, które idealnie nadają się do zwiedzania na rowerze.

więcej informacji >>

Idealne łodzie do poróży z rowerami

Modele kormoranów

Zwłaszcza zaawansowane Kormorany (Komoran 1150 i 1290) są bardzo dobrze przystosowane do przewozu rowerów. Ale na Primus Kormoran znajdziesz również miejsce na rower.

Na rufie łodzi znajdują się spiralne schody prowadzące na pokład, dzięki czemu bez problemu można wnieść rower na górę. W modelach Primus rower trzeba podnosić za pomocą drabinki.

Co więcej, pokład jest dość duży, więc mimo rowerów nadal masz stosunkowo dużo miejsca do siedzenia. 

Rowery można oprzeć o metalową barierkę na pokładzie, ewentualnie zabezpieczyć, aby nie przewróciły się podczas fal.

Modele Aquino

Oczywiście po Akwinie można również poruszać się rowerami. Schody prowadzą na pokład na rufie łodzi, więc można tam bez problemu umieścić rowery. Na pokładzie można oprzeć rowery o reling i najlepiej zabezpieczyć je paskami, aby nie przewróciły się podczas fal. Rowery można również zostawić na pomoście kąpielowym i zabezpieczyć je.

Trasa wokół Müritz z łodzią i rowerem

Poznajcie 125-kilometrową trasę okrężną Müritz na łódce i rowerze!

 

Wzdłuż rzeki Müritz czekają na Ciebie niezliczone mniejsze i większe jeziora, przy których możesz zacumować w różnych portach.

Przygotowaliśmy dla Państwa przykładową trasę wzdłuż rzeki Müritz, którą można oczywiście modyfikować lub rozbudowywać zgodnie z Państwa zainteresowaniami i życzeniami.

 

Dzień 1

 

Rozpoczynasz w portowej wiosce Müritz i przejmujesz swoją zarezerwowaną łódź mieszkalną. Następnie trasa prowadzi przez mały Müritz, obok Vipperow do portu w Rechlinie. Stąd można wyruszyć na pierwszą wycieczkę rowerową w kierunku Lärz, Krümmel i Buchholz, mijając po drodze mniejsze jeziora Nebel i Müritzsee. Jeśli tylko część załogi chce jechać na rowerze, ta trasa oferuje również możliwość ponownego spotkania się w Buchholz z łodzią i rowerem, na przykład w celu zrelaksowania się podczas wspólnej przerwy na lunch.

 

Dzień 2

 

Po noclegu w porcie Rechlin, trasa prowadzi dalej drogą wodną w kierunku Röbel. Po dotarciu do Röbel, trasa rowerowa prowadzi dalej wzdłuż rzeki Müritz w kierunku Ludorfu i z powrotem. W Röbel jest oczywiście wiele do zwiedzania, jak na przykład wieża ciśnień, Kościół Mariacki czy Termy Müritz.

 

Dzień 3

 

Z Röbel kierujemy się dalej do Mariny Sietow. Tam można dojechać rowerem wzdłuż rzeki Müritz do Klink.

 

Dzień 4

 

Dojeżdżając do Waren wjeżdża się do Parku Narodowego Müritz. Czysta przyroda czeka na Państwa wzdłuż jeziora Feisneck w kierunku Federow. Oprócz dworku w Federow można zatrzymać się także przy stacji obserwacyjnej orłów. Miasto Waren, oprócz pięknej starówki i portu, ma oczywiście wiele do zaoferowania i zaprasza na dłuższą wycieczkę krajoznawczą.

 

Dzień 5

 

Po przepłynięciu rzeki Müritz, następnym przystankiem jest naturalny port Bolter Kanal. Kanał Boltera jest idealnym punktem wyjścia do zwiedzania południowej części Parku Narodowego Müritz. Na trasie ponownie znajdziesz piękne krajobrazy i wioski, które zapraszają do zatrzymania się.

 

Dzień 6

 

W ostatnim odcinku płyniesz dalej łodzią mieszkalną z naturalnego portu Bolter Kanal w kierunku wioski portowej Müritz.

 

 

 

Boot und Bike Tour Tag 1 Buchholz

Boot und Bike Tour Tag 2 Röbel - Ludorf

Boot und Bike Tour Tag 3 Klink

Boot und Bike Tour Tag 4 Waren

Boot und Bike Tour Tag 5 Müritz Nationalpark

Jazda na rowerze w Niderviller i okolicy

Żeglowanie łodzią po kanałach, a następnie zwiedzanie okolicy na rowerze na lądzie...

 

Na mapie poniżej znajdziesz kilka propozycji wycieczek.