Z łodzi na rower, z roweru na łódź

Dla wszystkich naszych gości, którzy chcą nie tylko pływać na jachcie, ale również aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu z rodziną bądź też z przyjaciółmi, przygotowaliśmy wyjątkowe połączenie pływania oraz jazdy na rowerze.
Rowery można zabrać we własnym zakresie lub wypożyczyć we wszystkich bazach firmy Kuhnle–Tours.
W ciągu dnia można aktywnie zwiedzać okolicę za pomocą roweru albo wybrać się na idealna wyciecykę gdy wiatr nie pozwala nam na wypłynięcie z portu. Noca odpoczywać wygodnie w zaciszu własnej łodzi. Na rowerowe podróże możecie wybrać się korzystajac z licznych scieżek rowerowych: wokoł Pojezierza Meklemburskiego, Parku Narodowego Muritz, czy częściowo przez droge rowerowa Berlin-Kopenhaga.
 

Idealne drogi do podróży rowerem

Male Pojezierze Meklemburgii

Ein Hausboot hält an einem Steg in romantischer Atmosphäre. Die Sonne spiegelt sich im See.

Na południe od Müritz, w samym sercu Meklemburgii zaczyna się kraina małych jezior. Ostatnia epoka lodowcowa pozostawiła po sobie ponad 300 naturalnych jezior. Dziś region ten jest w większości parkiem narodowym, który można zwiedzać na rowerze. Jesienią można zobaczyć tysiące odpoczywających żurawi a w oddali uslyszec ryczące jelenie. Warto również odbyć wycieczkę po ścieżce rowerowej Berlin-Kopenhaga lub wybrać się do rezydencji książęcej Mirow.

Więcej informacji >>

Rzeka Mozela i Kanal Rhein-Marne

Blick von einer Burg auf die Mosel in Frankreich, unten fahren zwei Hausboote.

Kanał Rhein-Marne i Rzeka Mozela miejscami przepływają przez Park Krajobrazowy Lothringen, gdzie  znaleźć mozna unikatowe okazy flory i fauny:  rośliny owadożerne żyjące na bagnach, różne gatunki orchidei, głuszca na wysokich pastwiskach i dzikiego rysia w lesie. Oprócz pięknej przyrody jest również sporo ciekawych miejsc oraz zabytków na trasie, które mogą być zbadane podczas rowerowych przejazdzek.

Więcej informacji >>

Idealne łodzie do poróży z rowerami

Kormoran 1140

Kormoran 1140 fährt mit aufgestelltem Sonnensegel über die Müritz

Kormoran to nowoczesna łódź w tradycyjnym stylu oferująca wystarczająco dużo miejsca dla jednej rodziny lub dwóch par. W dużym przestronnym salonie oraz na słonecznym tarasie znajduje się ster. Łódź posiada również duża platformę do pływania z drabinką oraz komfortowy prysznic na świeżym powietrzu.

Ponadto na łodzi znajdują się trzy bagażniki rowerowe dzięki którym łatwo można je przewozić.

Więcej informacji >>

Kormoran 1280

Luftaufnahme von einem Hausboot

Kormoran 1280 jest nowoczesną łodzią w tradycyjnym stylu, z salonem i stanowiskiem do sterowania w srodku oraz na zewnatrz. Posiada osłonę przeciwsłoneczną, platformę do pływania z drabinką oraz prysznicem na świeżym powietrzu. Jest ona nieco większa niż Kormoran 1140, a tym samym nadaje się dla 9 osób.

Ponadto na łodzi znajduje się bagażnik na trzy rowery, dzięki temu nie muszą one zostawać na ladzie i są dobrze przechowywane.

Więcej informacji >>

Drogi rowerowe i wodne do okoła jeziora Muritz

Odkryj 125 km dooła Muritz drogą rowerową odraz wodną!

 

W zdłóż brzegów jeziora Muritz rozciągają się niezapomniane widoki małych i dużych odnóż rzecznych jakie dają państwu możliwość po drodze dobcia do brzeu w różnych przystaniach .
Przygotowaliśmy dla państwa przykładową trasę wydłóż Muritz. Oczywiście może ona się zmienić ze względu na państwa zainteresowania lub zmianę planów. 

 

Dzień 1
Startują państwo z przystani w Muritz. Na pokładzie łodzi, którą państwo zarezerwowali. Kierują się państwo droga wodną w kierunku Vipperow. Zatrzymują się państwo w przystani „Hafen Rechlin”. Z tego miejsca możemy rozpocząć naszą wycieczkę w kierunku  Lärz, Krümmel w kiwerunku Buchholz, przejeżdźając obok mniejszych jezior jak Seen Nebel i Müritzsee.Jeśli tylko część załogi chce się poruszać na rowerach, istnieje możliwość aby część jechała rowerami a druga część załogi płyneła łodzią i spotkali się w Buchholz, na wspólnym obiedzie i odpoczynku.

 

Dzień 2
Po udanym noclegu w „Hafen Rechlin“, płyniemy łodzią drogą rzeczną w kierunku Röbel. Po udanym zacumowaniu w Röbel jedziemy dalej rowerami brzegiem jeziora Müritz w kierunku Ludorf i z powrotem. W Röbel możemy także wiele zobaczyć jeśli pogoda nie współgra. Jak naprzykład: wieże wodną, zabydkowy kościół St. Marien albo spędzić świetnie czas w Müritz Therme.

 

Dzień 3 
Z Röbel płyniemy w kiweunku „Marina Sietow“. Po dopłynięciu i zacumowaniu w Marinie możemy ruszyć rowerami wzdłuż brzegu Müritz w kiwerunku Klink.

 

Dzień 4
Po dotarciu do Waren jedziemy rowerami do Narodowego Parkukrajobrazowego Müritz. Wzdłuż brzegu Feisnecksees w kiweunku  Federow tam czeka na nas sama natura. Obok zajazdu Gutshaus in Federow, powinno się także zatrzmać przy stacji do obserwowania orłów.  Miasto Waren oprócz pięknego starego miasta i portu , posiada owiele więcej do zaoferowania i zapoznania się z tym pięknym miastem.

 

Dzień 5
Po przepłynięciu wzdłuż jeziora Müritz, następną stacją jest „Naturhafen Bolter Kanal”. „Bolter Kanal“  daje nam możliwość lepszego poznania południowej części Narodowego Parku Müritz. Tutaj także czekają na nas niezapomniane widoki podczas podróży oraz wioski, które czekają aby je poznać.

 

Dzień 6
W ostatniej części podróży wracamy z „Naturhafen Bolter Kanal” w kiweunku „Hafendorf Müritz”.
 

Rower i łódź Dzień 1 Buchholz

Rower i łódź Dzień 2 Röbel - Ludorf

Rower i łódź Dzień 3 Klink

Rower i łódź Dzień 4 Waren

Rower i łódź Dzień 5 Müritz Nationalpark

chetnie rezerwowane przez innych urlopowiczow