Berlin i Poczdam

Berlin jest zawsze warty wycieczki, zwłaszcza statkiem mieszkalnym. Wynajmij houseboat w Berlinie i odkryj stolicę z jej wieloma słynnymi atrakcjami na ponad 183 kilometrach śródmiejskich szlaków wodnych.

Mapa obszarów houseboat:

Znajdź odpowiednią łódź mieszkalną w Berlinie

Co warto wiedzieć o houseboatingu w Berlinie

Wiele stolic znajduje się na wodzie, ale tylko jedna z nich jest dopuszczona do żeglugi jachtami czarterowymi: Berlin. Metropolia posiada dobrą sieć dróg wodnych z tętniącymi życiem kanałami, małymi i dużymi jeziorami oraz romantycznymi szlakami wodnymi. Oprócz wielu interesujących wycieczek brzegowych, rejs statkiem obok Urzędu Kanclerskiego i Reichstagu jest punktem kulminacyjnym w życiu każdego skipera. Po kanałach mogą jednak pływać tylko łodzie mieszkalne o mocy do 15 KM (np. vetus 915, Febomobil 990 i bellus 750). 

 

(Uwaga: na szlaku wodnym Sprewa-Odra od Kanzleramtsteg (km 14,10) do Oberbrücke (km 20,70) - łącznie z Kanałem Sprewy - obowiązuje zakaz prowadzenia łodzi rekreacyjnych bez prawa jazdy! Przepis ten obowiązuje niezależnie od limitu zwolnienia z obowiązku posiadania prawa jazdy).

 

183 kilometry śródmiejskich dróg wodnych tworzą doskonałą sieć tras z niewielką ilością śluz. W Berlinie znajduje się dwanaście szlaków wodnych, którymi można dotrzeć do niemal wszystkich atrakcji stolicy. Berlińskie drogi wodne są bardziej przejrzyste niż mapa miasta i łatwiejsze w obsłudze niż metro i S-Bahn.

 

Propozycje rejsow

Patent nie jest wymagany

Charakter doświadczenia: Wody Teupitz (3 do 5 dni)

Zeuthen - Teupitz - Zeuthen

 

Z naszej bazy czarterowej w Zeuthen udajemy się w górę rzeki w kierunku Königs Wusterhausen. Tutaj można zwiedzić zamek Königs Wusterhausen na lądzie lub zrobić zakupy. Śluza Neue Mühle jest wtedy jedyną śluzą (jeśli nie masz prawa jazdy, zaprowadzimy Cię do śluzy).

 

Dalej wzdłuż jeziora Krüpelsee, wzdłuż rzeki Dahme do Dolgensee i następny przystanek to wioska Prieros. Tam można zwiedzić ogród biologiczny Prieros z centrum informacji przyrodniczej, a następnie udać się w kierunku wód Teupitz. W południowej części jeziora Teupitz mają Państwo wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Idylliczny łańcuch jezior z lasami pełnymi dzikiej przyrody i małymi wioskami stanowi kontrast do zgiełku wielkiego miasta.

 

3 - 5 dni | 80 km | 2 zamki

 

Zarezerwuj łódź mieszkalną >>
 

Patent jest wymagany

Wody Rüdersdorf (3 dni)

Zeuthen - Rüdersdorf - Köpenick i z powrotem

 

Wody Rüdersdorfu to szlak wodny o długości ponad jedenastu kilometrów. Rozpoczynają się one od południowego krańca jeziora Dämeritzsee i biegną aż do poniżej jeziora Stienitzsee.


Punktem wyjścia dla tej wycieczki jest baza czarterowa w Zeuthen. Stamtąd płyniemy przez jezioro Seddin w kierunku Erkner. Następnego dnia popłyniesz przez jezioro Großer Müggelsee do Köpenick. Tutaj można przespacerować się po pięknej starówce na zakupy lub obejrzeć zamek Köpenick, a następnego dnia wrócić do domu przez Langer See (Dahme). 


3 dni | 90 km | 0 zamków Wynająć odpowiedni houseboat >>

Podróż w obie strony: Berlin-Miasto (4 do 7 dni)

Poznaj naszą stolicę z innej perspektywy. Z bazy czarterowej w Zeuthen popłyniesz przez rzekę Müggelspree w kierunku Berlin-Mitte. Można tu zwiedzić Reichstag lub wybrać się na wycieczkę po centrum na zakupy.

 

Podczas podróży po Sprewie mijają Państwo liczne zabytki, takie jak Dom Kultur Świata czy Pałac Bellevue. 
Droga powrotna wiedzie wzdłuż Kanału Landwehry, obok Berlińskiego Ogrodu Zoologicznego i hali sportowej Tempodrom. Przez kanał Teltow i Dahme wracamy do naszego portu macierzystego przez Langer See.


4-7 dni | 101 km | 5 zamków

 

Wynajem łodzi mieszkalnych od Zeuthen >>

Podróż w obie strony: Zeuthen - Poczdam (7 do 14 dni)

Zeuthen - Köpenick - Berlin-Mitte - Charlottenburg - Wannsee - Poczdam - Werder - Paretz - Teltow - Zeuthen

 

Jeśli chcą Państwo poznać miasto i przyrodę oraz spędzić dłuższy czas na łodzi, wycieczka statkiem mieszkalnym do Poczdamu oferuje wszystko.  


Ta podróż będzie dla Ciebie inspiracją. Z Zeuthen kierujemy się na Berlin-Mitte. Znajduje się tu wiele interesujących zabytków, możliwości robienia zakupów i muzeów, do których łatwo dotrzeć łodzią mieszkalną.


Stamtąd dalej w kierunku Poczdamu. Można tu zwiedzić park i pałac Sanssouci. Dzieci mogą wybrać się do dawnego parku Buga w Bornstedter Feld. 
Następnie wrócisz do portu macierzystego przez Tempelhof, dzielnicę Neukölln i przez Langer See (Dahme) do Zeuthen.


7-14 dni | 187 km | 5 zamków

 

Zarezerwuj wakacje na łodzi mieszkalnej w Berlinie >>

W centrum Berlina

Nie ma lepszego sposobu na to, aby dowiedzieć się jak odkryć Berlin, niż za steru naszych łodzi mieszkalnych. 183 km miejskich dróg wodnych oferujacych przy małych śluzach doskonałych sieci scieżek wodnych. To miasto dysponuje ok. dwunastoma drogami wodnymi, z którymi można osiagnać prawie każdą atrakcje stolicy. Te berlinskie wody naturalne są bardziej przejrzyste od planu miasta i łatwiej sie nimi obsługiwać niż rozkladem jazdy U-Bahn czy S-Bahn. W jakiej stolicy Europy ma się tą szanse, zobaczyć panujacego/rzadzacego na łodzi? Tak na marginesie odkrywanie Berlina z wody ma rownież swoje zalety, można sobie oszczedzić tych uciażliwych miejsc parkingowych. Ponieważ miejsce na bezpłatnym parkingu 24-godzinnym w miescie można dostać zawsze.
Czlowiek leży wygodnie przy dość spokojnej rzece - czy brzegu kanału i jest oderwany od życia miejskiego przez drzewa i busze. Ale po kilku krokach na ziemi można swobodnie zanurzyć się w samym sercu miasta, na zakupy, spacery, doswiadczyć ekscytujacych muzeów i udać się na pyszne jedzenie.
Ten molekularny człowiek jest monumentalnym dziełem sztuki, który został opracowany w maju w 1999 roku przez amerykanskiego artyste Borofskiego w Sprewie, obok rozbudowanego mostu. Chodzi tutaj o trzech mężczyzn majacych po 30 metrow wysokości, którzy traktują to jako spotkanie w centrum miasta.
 

Berlin poza centrum miasta

Kto zobaczył już wystarczająco dużo śródmieścia, niech skieruje dziób łodzi w kierunku wschodnim i zachodnim. Na wschodzie turkoczą przez Müggelsee aż do uroczego kanalu Datschenlandschaft Małej Wenecji.
Przez Jezioro Dämeritz mozna osiagnac idylliczne wody Rüdersdorfer i Löcknitz, które zapraszają z łodzi na kąpiel w jeziorze. Ale również tutaj można odkryć kulture, wapienne kamieniolomy obserwować, odwiedzać muzeum kapitana i wiele innych. 
Od Berlina z kursu zachodniego przez Hawele, jako Dolna Hawela-Droga wodna prowadzi ze Spandau aż do Łaby.
 

Łodzią mieszkalną przez Poczdam

Hausboot Kormoran liegt im Hafen vor dem Theater in Potsdam
Cumowanie przed teatrem w Poczdamie

Hawela Poczdamska charakteryzuje się bezkonkurencyjną gęstością miejsc cumowniczych na całym obszarze jezior Meklemburskich i Märkische. Prawie każda tutejsza restauracja ogrodowa ma pomosty - wszędzie mile widziani są żeglarze. Jeziora Haweli Poczdamskiej są tak piękne, że można prawie zapomnieć o zwiedzaniu Poczdamu z jego licznymi zamkami i posiadłościami.

 

Sąsiedzi Poczdamu są również godni uwagi: dom letni Einsteina czeka na Państwa w Caputh, a wyspiarskie miasteczko Werder zaprasza na spacery po mieście i przechadzki po sadach i winnicach. Jeziora Hawelskie są niczym perły na naszyjniku w drodze na zachód. Krótkie objazdy od głównego szlaku zaprowadzą łódź i załogę ponownie do historii, na przykład do zamku Paretz - niegdyś letniej rezydencji legendarnej królowej Luise.

Miasto zamkowe Poczdam i okolice

To stare miasto prusackie funduje sobie oczywiście swoją własną Hawele, która na dolnym moście Glienicker płynie na południe i zbacza w kierunku na południowy zachód, przy winnicach i sadach. Poczdamska Hawela ma geste punkty do zacumowania, tak jak na wszystkich meklemburskich i brandenburskich wodach naturalnych. Tu posiada prawie każda gospodarka ogrodowa wyłożone pomosty, podrożujący łodzią są wszędzie zawsze mile widziani. Jeziora Poczdamskiej Haweli są tak piekne, że możnaby prawie zapomnieć o tym, żeby odwiedzić Poczdam, który posiada liczne zamki i dobra.


Rownież sąsiedzi Poczdamu są warci tego: Letni dom Einsteina czeka już na odwiedziny. Wyspiarskie miasteczko Werder zaprasza na spacer po miescie i do spacerów po sądach i winnicach. W kierunku zachodnim ciagną się Jeziora Haweli. Krótkie objazdy/wypady z głownej linii kolejowej podprowadzają łódź i załoge zawsze w historie, tak jak na przyklad do Zamku Paretz - dawniej legendarna krolowa Luiza. Krótki odcinek obok głównej linii kolejowej osiaga już miasteczko Ketzin ze swoimi chronionymi portami w pobliżu śródmieścia łodzi i zalogi.


Do miasta Brandenburgii nie jest tak daleko. Miasto zobaczyć można jako panorame z wody, w centrum znajduje się więcej możliwości przycumowania łodzi, a zatrzymanie się tam opłaca się ze wzgledu na liczne katedry i muzea.
 

Hausbootfahren in Berlin

Kanzleramt

Regierungsviertel

Stadtstrand

Molecule man - Hausboot Kormoran

Hausboot Kormoran in Berlin

Berlin Hausbootcharter

Berlin unterwegs

Berlin Flussfahrt

Berlin Regierungstour mit dem Hausboot

Te obszary mogą Cię również zainteresować:

 

wstecz >>