Barki we Francji

Francja jest popularna wśród miłośników łodzi mieszkalnych, ponieważ wiele rzek i kanałów, które wiją się przez rozległe krajobrazy pól kukurydzy, skalistych wzgórz i winnic, są idealne na wakacje na łodzi mieszkalnej.

Na większości szlaków wodnych nie ma już żeglugi handlowej, co ułatwia rejsy po kanałach.
 

 

 

Łodzie mieszkalne we Francji

Chcesz wynająć houseboat we Francji, ale wciąż nie jesteś pewien?

 

Nasza stacja czarterowa znajduje się w pobliżu granicy niemiecko-francuskiej. Po prostu spróbuj. Prowadzenie houseboata jest bardzo proste, a we Francji instruktaż może być bardzo krótki, w zależności od tego, jak sobie tego życzysz. 

Barki do wynajęcia we Francji - Co warto wiedzieć

Jeśli chcesz wynająć łódź mieszkalną we Francji, możesz to zrobić od 18 roku życia bez prawa jazdy. Oczywiście w dniu przyjazdu otrzymają Państwo od nas szczegółowy instruktaż, wszystkie informacje na temat houseboatingu oraz wszystko inne, co warto wiedzieć. W ten sposób korzystacie Państwo z naszego wielkiego doświadczenia jako firmy houseboat. Ponadto na całym terenie przystani KUHNLE-TOURS w Niderviller jest dostępny W-LAN.


We Francji będziesz o wiele bliżej hamowania, ponieważ tutaj dozwolona jest maksymalna prędkość dziesięciu kilometrów na godzinę, na kanałach jest to czasami nawet tylko sześć kilometrów na godzinę.

 

Alzacja-Lotaryngia (Kanał Ren-Marne)

Kanał Ren-Marna o długości 290 km zapewnia połączenie od Renu w pobliżu Strasburga do Vitry-le-François za Toul i przebiega przez Lotaryński Park Przyrody (Parc naturel régional de Lorraine). Po drodze z houseboatem czeka na Państwa nie tylko wiele ciekawych budowli, malownicze doliny i piękne domy z muru pruskiego, ale także unikalna fauna i flora.
Z naszej bazy czarterowej w Niderviller udasz się na wschód w kierunku Strasburga (stolica Alzacji). Już po kilku kilometrach robi się ciekawie: trzeba przepłynąć przez dwa tunele dla statków, a następnie przez wyciąg dla statków Arzviller, gdzie wraz z łodzią mieszkalną zjeżdża się z góry pochyłą windą. Na dole warto zatrzymać się na chwilę, aby odwiedzić warsztat dmuchania szkła lub przejechać się na letnim torze saneczkowym. Rejs po kanałach i śluzach trwa dalej, mijając piękne miasteczka, takie jak Lutzelburg i Saverne. Warto zaplanować wycieczkę do Strasburga, a następnie zwiedzić europejskie miasto Strasburg z jego kanałami miejskimi i urokliwą starówką.


W przeciwnym kierunku, kanał Ren-Marne prowadzi na zachód i do kolejnego największego miasta, Nancy. Po drodze mija się dużą śluzę Réchicourt, wiele małych miasteczek, takich jak solankowe miasteczko Dombasle-sur-Meurthe i Saint-Nicolas-de-Port z dużą bazyliką i akweduktem. Aż do Nancy z centralnie położonym Placem Stanislas i muzeum czekolady tuż przy porcie.

Po drodze na zachód znajdziecie Państwo również zakręt na Kanał Saary, którego celem jest Saarbrücken lub dalej na północ Trewir.

Moselle

Podróżowanie łodzią mieszkalną po Mozeli oznacza podążanie śladami historii Europy, ponieważ znajduje się tutaj nie tylko wiele starych zamków i pałaców, ale również podpisano tutaj umowę o swobodnej kontroli granicznej. Łodzią mieszkalną popłyniesz z naszej bazy czarterowej w Niderviller przez Nancy, Mozelę w kierunku Trewiru. Francuska Mozela zaczyna się na południe od Nancy. Sportowa wersja rejsu prowadzi z Nancy przez kanał łączący i 22 śluzy na odcinku 18,5 kilometra do Neuves Maisons. Stąd prowadzi przez Toul i Liverdun do przemysłowego przedmieścia Nancy. Można również dotrzeć do niego nie korzystając z kanału łączącego, ale po prostu kontynuując podróż kanałem Ren-Marne przez Nancy ... to jest bardziej relaksująca opcja.

 


Załoga łodzi płynie wzdłuż Mozeli w dół rzeki, mijając małe miasteczka z wieloma zabytkowymi budynkami i pięknymi nadrzecznymi promenadami, aż do kolejnego atrakcyjnego miasta Metz. Oprócz ważnej kolekcji sztuki, jest tu piękna starówka i wiele znakomitych restauracji oraz możliwości zrobienia zakupów. Poniżej Metz, winnice i małe miasteczko Thionville oczarowują gości, a później Mozela staje się rzeką graniczną między Luksemburgiem a Niemcami. To właśnie tutaj, na statku pasażerskim w pobliżu miasta Schengen, 15 czerwca 1985 r. podpisano porozumienie w sprawie zniesienia kontroli granicznych. Od tego momentu licencja na żeglugę śródlądową jest obowiązkowa. W wielu miastach Luksemburga znajdują się przystanie i winiarnie, w których można skosztować wina.

 

Saar

Pomiędzy Saarbrücken a ujściem Mozeli w Konz żegluga po Saarze jest możliwa tylko z pozwoleniem na żeglugę. Trasa jest zdecydowanie warta pokonania, nawet jeśli półdniowy etap po ruchliwej drodze jest nieco niewygodny. Wzdłuż szlaku wodnego znajdują się duże możliwości robienia zakupów w Saarbrücken i Merzig. Do tego dochodzi dawna huta żelaza w Völklingen (od 1994 r. wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego) i oczywiście Saarschleife oraz inne imponujące krajobrazy. A przy okazji, Saarlandczycy znani są jako kucharze, epicy i smakosze, więc warto zaplanować wycieczkę na brzeg, aby coś zjeść i skosztować wina.

 

Broszura o Saarze

 Kraj Saary to różnorodny region wypoczynkowy. Broszura ta została przygotowana specjalnie dla żeglarzy i zawiera informacje o wycieczkach brzegowych, mapy wodne i wiele innych.

 

Kanał Saary (dawniej Saar Coal Canal)

Kanał Saary łączy Kanał Ren-Marna z Saarą i Alzacją z niemieckimi miastami położonymi wzdłuż Saary, takimi jak Saarbrücken i Saarburg. Po półdniowym rejsie z Niderviller, skręcisz w Kanał Saary i przepłyniesz obok dwóch zbiorników wodnych Étang de Gondrexange i Grand Étang de Mittersheim, które służą jako źródło wody dla Kanału Saary i Kanału Ren-Marna. Warto zaplanować postój w Sarreguemines, aby przespacerować się piękną promenadą nad kanałem lub podążyć śladami ceramicznego miasteczka. Następnie przez tereny zalesione w dolinie Saary aż do Saarbrücken. Od Saarbrücken potrzebujesz licencji na łódź sportową, aby kontynuować swoją podróż.

 

The Sauerkraut Tour

.Mała wycieczka z kiszoną kapustą jest wycieczką objazdową po trzech krajach: Francji, Luksemburgu i Niemczech. Ta wycieczka w obie strony prowadzi wzdłuż Kanału Ren-Marna, przez Mozelę, Saarę i Saarę z powrotem do Kanału Ren-Marna i stanowi dwutygodniową przygodę na łodzi mieszkalnej. Podczas podróży przez różne regiony Francji i Niemiec pokonasz 396 km szlaku wodnego. Do odbycia rejsu wymagane jest posiadanie sportowego patentu żeglarskiego Binnen.

 

chetnie rezerowane przez innych urlopowiczow