Łodzią mieszkalną na Kanale Ren-Marne do Nancy

Z Niderviller na zachód trasa prowadzi przez Heming, Gondrexange i inne małe wioski z wieloma starymi budynkami. W dużej śluzie Réchicourt, która zastępuje sześć mniejszych śluz, zejdziesz 15 metrów w dół do jeziora Rixinger Weiher (Étang de Rèchicourt), które znajduje się w dużym rezerwacie przyrody. Teraz Twoja załoga będzie miała więcej pracy: aż do typowej lotaryńskiej wioski Lagarde, jest sześć śluz, przez które musisz przepłynąć. Mijając Lunéville, Einville i miasto warzelni soli Dombasle, przez kilka automatycznych śluz i przez akwedukt przez Meurthe, dociera się do Nancy.

 

 

Nancy leży w szerokiej niecce doliny. Możesz zacumować w środku miasta i łatwo dotrzeć do wszystkiego na piechotę. W północnej części miasta znajduje się stare miasto, które charakteryzuje się budynkami z czasów średniowiecza i wczesnej nowoczesności. Warto zobaczyć dawny pałac książęcy (Palais des Ducs de Lorraine, obecnie muzeum) oraz neogotycki kościół Saint-Epvre. W południowej części leży Nowe Miasto, które tworzy swoje centrum wokół Placu Stanisława, który wraz z dwoma innymi placami został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tuż obok portu miejskiego znajduje się fabryka czekolady, która zaprasza do degustacji i zwiedzania.

 

Wskazówka: Jeśli możesz rozstać się z łodzią na jeden dzień, istnieje szybkie połączenie TGV z Nancy do Marne-la-Vallee, miejscowości rozsławionej przez Disneyland Paris.

 

 

Rejsy weekendowe

Mittersheim - 4 do 7 dni

Niderviller - Gondrexange - Mittersheim

 

 

4 do 7 dni / 76 km trasy / 26 śluz

Nancy - 7 do 10 dni

Niderviller - Nancy - Niderviller

 

 

7 - 10 dni / 164 km / 42 śluzy

 

Toul - 7 do 10 dni

Niderviller - Nancy - Toul

 

 

7 - 10 dni / 224 km / 54 śluzy

Cotygodniowe rejsy

Toul-Nancy podróż w obie strony

Niderviller - Neuves-Maisons - Toul - Frouard - Nancy - Niderviller

 

 

7-10 dni / 233 km / 70 śluz

Na Mozeli do Toul

Jeśli w Frouard skręcimy na zachód, to przez częściowo skanalizowany bieg Mozeli dotrzemy do Toul. Kanał Ren-Marne przepływa przez starą fosę. Dla miłośników kultury warto zobaczyć katedrę Saint-Étienne, kolegiatę Saint-Gengoult i opactwo Saint-Mansuy, a także domy na starym mieście i mury obronne.