Mosel (Moselle) i Rhein-Marne-Kanal

Kanał Rhein-Marne ciagnie się przez 290 km i jest połączeniem od reńskiej niziny płaskiej aż do paryskiego zagłębienia.
Kanał ciagnie się wzdłuż Renu przy Straßburgu aż do Vitry-le-Françoi za Toulem. Kanał i Mozela prowadzą miejscami bezpośrednio przez Regionalny Park Krajobrazowy w Lotaryngii (Parc naturel régional de Lorraine) i tak znajdą tu Państwo w tej okolicy biotopy z flora i fauna: mięsożerne rośliny w bagnach, orchidee i rośliny goryczki na murawie kserotermicznej, głuszącą wysokiej wierzbie, jak rownież dzikie rysie w lasach. Obok pięknej przyrody znajdą Państwo rownież piękne różne miejsca wzdłuż drogi: od historycznej Nancy nad miastem Metz z katedra i muzeum sztuki po zywotne Thionville.
 

 

 Chcesz zobaczyć więcej kliknij i dowiedź się Kamera w bazie Niderviller

 

Sauerkrauttour Karte - die Hausboottour durch Deutschland und Frankreich

Patent nie jest wymagany

wycieczka objazdowa do: Nancy - 7 dni

 

Niderviller - Nancy i z powrotem 

 

7 dni / 164 km  / 42 śluz

Patent jest wymagany

Zobacz trzy kraje wycieczka objazdowa od/do Niderviller: od 10 do 14 dni

 

Zobacz trzy kraje wycieczka objazdowa od/do  Niderviller (kleine Sauerkraut-Tour)

 

10-14 dni / 430 km / 72 śluz

Rhein Marne Kanal im Elsass

Elsass Rhein Marne Kanal

Basis Sierck-les-Bains

Kuhnle-Tours Marina Niderviller

Nenning an der Mosel

Schengen an der Mosel

Die Mosel

Schloss Thon, Mosel

Südliche Weinmosel

Wasserbillig an der Mosel

Kanał raje aż do Nancy

Od Niderviller na północ płynie się obok Heming, Gondrexange i obok innych dobrze wyglądających i dobrze trzymająących się miasteczek. W dóżej śluzie Réchicourt, która zastępuje sześć innych małych śluz, schodzi 15 metrów w dół do Rixinger Weiher (Étang de Rèchicourt), który leży w naturze chronionej. Przez Lunéville, Einville aż do Salinenstadt Dombasle, przez wiele automatycznych śluz oraz przez akwen Meurthe płynie się w strone Nancy.

 

Nancy leży w szerokiej dolinie basenu . Mogą państwo zakotwiczć w centrum miasta i wszystko osiągnąć spacerm. Na północy miasta znajduje się stare miasto. Warty uwagii jest tekże wyjątkowy pałac książęcy (Palais des Ducs de Lorraine,teraz jest jako muzeum) a także neogotycki kościuł Saint-Epvre. W południowej części leży nowe miasto ,w samym centrum leży plac stanisława – ten plac i jeszcze dwa inne zostały wpisane na liste UNESCO. Obok miejskiego portu zbudowana jest fabrka czekolady do próbowania oraz do zwiedzania jak wygląda fabryka czekolady.
 

z Mosel do Toul

Gdy za miasteczkiem Frouard odbijesz na zachód, możesz częściowo osiagnąc kanał Mosel (Moselle) Toul. Kanał Rhein-Marne przepływa przez starą forse miasta. Dla osób lubiacych kulturę, mamy także coś specjalnego. Katedry takie jak Saint-Étienne, die Stiftskirche Saint-Gengoult oraz die Abtei Saint-Mansuy ale także zabydkowe zabudowania na starym mieście ,ale także wały są godne uwagi i każdej chwili tutaj spędźonej. Jesli już jestesmy w tym regionie warto zobaczyć także wyjatkową winiarnie "Côtes de Toul" , jest to najważniejsza nazwa w tym regionie Lothringens (der helle Rosé Gris de Toul w lecie wyjątkowe do picia Bordwein).

 


Południowa winiarnia Winiarnie ksztaltuja luksemburskie brzegi Mozeli. Nic dziwnego, typowe dla tego krajobrazu jest wapien muszlowy miedzy miastem Remich a Grevenmache, na ktorym bardzo obrze wino rosnie. Przybijac do portu mozna z malymi ograniczeniami do centrum miasta czy do portow, gdzie znajduja sie sportowe lodzie w Schwebsange i Konz ze zwyklym komfortem. Remich i Grevenmacher sa jednym z wiekszych centrow w regionie. Ale tez mniejsze miejscowosci, takie jak: Schengen, Bech-Kleinmacher czy Wormeldange oplacaja sie na cumowanie.