Mosel (Moselle) i Rhein-Marne-Kanal

Kanał Rhein-Marne ciagnie się przez 290 km i jest połączeniem od reńskiej niziny płaskiej aż do paryskiego zagłębienia.
Kanał ciagnie się wzdłuż Renu przy Straßburgu aż do Vitry-le-Françoi za Toulem. Kanał i Mozela prowadzą miejscami bezpośrednio przez Regionalny Park Krajobrazowy w Lotaryngii (Parc naturel régional de Lorraine) i tak znajdą tu Państwo w tej okolicy biotopy z flora i fauna: mięsożerne rośliny w bagnach, orchidee i rośliny goryczki na murawie kserotermicznej, głuszącą wysokiej wierzbie, jak rownież dzikie rysie w lasach. Obok pięknej przyrody znajdą Państwo rownież piękne różne miejsca wzdłuż drogi: od historycznej Nancy nad miastem Metz z katedra i muzeum sztuki po zywotne Thionville.
 

Broszura o Saarze

Kraj Saary to różnorodny region wypoczynkowy. Broszura ta została przygotowana specjalnie dla żeglarzy i zawiera informacje o wycieczkach brzegowych, mapy wodne i wiele innych.
 

 

Saar:

Tuż za Saargemünd jesteś już w Niemczech. Bez licencji można żeglować aż do Saarbrücken, ale potem trzeba posiadać licencję żeglugi śródlądowej, aby kontynuować podróż. Na szczęście nurt Saary nie jest zwykle zbyt silny, dzięki czemu nie psuje przyjemności podziwiania naprawdę pięknego krajobrazu z lasami i zakolami rzeki. Saarbrücken, stolica Kraju Saary, zaprasza miłośników łodzi mieszkalnych do cumowania w pobliżu miasta, z którego w kilka kroków można dotrzeć do pięknego centrum miasta. Oprócz corocznego festiwalu Saarspektakel, miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji kulturalnych na lądzie. Chcesz, aby spiżarnia była dziś zimna? Nie ma problemu: w uliczkach wokół St. Johanner Markt znajdują się małe restauracje i puby dla skiperów i załogi. Za Saarbrücken rzeka Saara zabierze Cię w podróż do przemysłowej historii tego regionu.

 

Od Saary do Mozeli

Skamieliną z dawnych czasów jest dawna huta żelaza w Völklingen, od 1994 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury. Dziś wybudowane tu Europejskie Centrum Sztuki i Kultury Przemysłowej oraz Centrum Nauki Ferrodrom oferują interaktywne pośrednictwo usług i zmieniające się wystawy. Merzig leży kilka kilometrów od toru Saarschleife. Znajdziecie tam trzy wspaniałe miejsca związane z wodą, znajdujące się w niewielkiej odległości od mariny: Źródło wody leczniczej Bietzen, jedyne w kraju Saary warzelnie soli oraz basen z przygodami dla młodszych i starszych.

Kolejną atrakcją jest znajdująca się kilka kilometrów w górę rzeki Pętla Saary. Rzeka wyrzeźbiła tu kanion, którego surowe klify są w większości zalesione. W punkcie widokowym Cloef rzeka leży u stóp widza. Centrum Mettlach nad Saarą wyrosło na fabryczny outlet z rozmachem. Największą atrakcją nad Saarą jest średniowieczne miasto Saarburg.

Rejsy weekendowe

Saareguemines - 2 do 3 dni

Niderviller - Saareguemines - Niderviller

 

34 godziny / 164 km / 54 śluzy

 

Cotygodniowe rejsy

Saarbrücken - 7 do 10 dni

Niderviller - przez Wielkie Jeziora do Saarbrücken - Niderviller

 

7 - 10 dni / 200 km / 60 zamków

 

 

Rhein Marne Kanal im Elsass

Elsass Rhein Marne Kanal

Basis Sierck-les-Bains

Kuhnle-Tours Marina Niderviller

Nenning an der Mosel

Schengen an der Mosel

Die Mosel

Schloss Thon, Mosel

Südliche Weinmosel

Wasserbillig an der Mosel

Te obszary mogą Cię również zainteresować: