Jeziora Meklemburgii- Niebieski Kwartet.

Pojezierze Meklemburskie składa się z ponad 1000 jezior, z których większość jest ze sobą połączona i zaprasza na rejs wśród przyrody i historii. Müritz jest największym jeziorem i sercem Pojezierza Meklemburskiego.


Z naszej przystani w wiosce portowej Müritz, możesz rozpocząć swoją łódź mieszkalną w samym centrum Müritz. Poznaj "małe morze", miasteczka wzdłuż rzeki Müritz lub udaj się dalej na północ i odkryj inne duże jeziora.

Müritz

Górne Jeziora Meklemburgii


Do Górnych Jezior Meklemburskich należą jeziora Müritz, Kölpinsee, Fleesensee i Plauer See. Stanowią one najwyższy punkt Pojezierza Meklemburskiego i są tym samym zbiornikiem wodnym dla mniejszych jezior na południu. Wzdłuż jezior wiele mniejszych i większych miejscowości zaprasza do zejścia na ląd. Jeziora niebieskiego kwartetu są połączone bez śluz, co czyni je idealnym miejscem do pływania łodziami mieszkalnymi i żeglowania.

Propozycje rejsów

bez licencji

Kwartet Niebieski

Hafendorf Müritz - Plau - Hafendorf Müritz

 

Zainspiruj się wielkością niebieskiego kwartetu i wybierz się z załogą na rejs do Plau am See. Podczas postoju w Röbel podziwiać można widok na Müritz z platformy widokowej kościoła St. Marien. Wybierz się na spacer po starym mieście Waren, największym mieście nad "małym morzem", lub wypij kawę w jednej z licznych kawiarni w porcie miejskim.
Przez jezioro Kölpinsee i Fleesensee dotrzesz do wyspiarskiego miasta Malchow z jego starówką i mostem obrotowym łączącym stare i nowe miasto.  Przez Petersdorfer See i Lenz docieramy do jeziora Plauer See z miejscowością Plau am See. Na zachodnim brzegu jeziora czekają na Państwa stare domy z cegły i muru pruskiego oraz letnia latarnia morska z widokiem na jezioro Plauer.
Oprócz wielu małych miasteczek, przyroda na trasie rejsu ma również wiele do zaoferowania, a małe zatoczki zapraszają do zakotwiczenia i odpoczynku.

 

3 do 7 dni | 86 km | 0 zamków

 

Wynajmij odpowiednią łódź mieszkalną już teraz >>

Runda w Müritz

Poznaj wszystkie oblicza Müritz i wybierz się na wycieczkę łodzią mieszkalną do Kleine Müritz i na Müritz Arm. Z naszego portu startowego popłyniesz przez Kleine Müritz, obok Rechlin i Vipperow do ramienia Müritz aż do Buchholz. Ramię Müritz oferuje wiele małych zatoczek, w których można zakotwiczyć, odpocząć lub łowić ryby. Wracając na Müritz, warto zatrzymać się w Röbel i Waren. Z Waren trasa prowadzi wzdłuż wschodniego wybrzeża i Parku Narodowego Müritz z powrotem do miejscowości portowej Müritz. Po drodze warto zrobić sobie przerwę i zarzucić kotwicę, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć polującego rybołowa.


Wskazówka:
Tysiące żurawi przylatuje na pojezierze wiosną i jesienią. Z łodzi mieszkalnej lub podczas wycieczki z przewodnikiem po lądzie można spokojnie obserwować rzucających się w oczy mieszkańców.

 


3 dni | 90 km | 0 zamków


Właściwa łódź na Twoje wakacje >>

 

Podróż w jedną stronę do Zehdenick

Zarezerwuj podróż w jedną stronę z Hafendorf Müritz do Zehdenick. Odkryj nowe regiony i oszczędź sobie podróży do punktu wyjścia.

 


3-7 dni | 93 km | 10 zamków


Nasze podróże w jedną stronę >>

 

pod warunkiem posiadania prawa jazdy

Spływ w obie strony rzekami Havel i Elde

Mając dużo czasu w bagażu, warto wybrać się na wycieczkę statkiem wycieczkowym z Müritz przez Berlin, Poczdam, Brandenburgię nad Hawelą i Schwerin. Drogą wodną Górnej Haweli przez Fürstenberg i Zehdenick do drogi wodnej Hawela-Odra. Mijamy Oranienburg i przez Poczdam kierujemy się w stronę Brandenburgii.  W zależności od czasu i upodobań można również zaplanować objazd przez Magdeburg. Następnie rzeką Łabą przez Wittenbergę i Dömitz do drogi wodnej Müritz-Elde. Również tutaj można wybrać się na objazd przez Schwerin. Z Plau am See dotarłeś ponownie do Wielkich Jezior Meklemburskich i przez Malchow i Waren popłynąłeś z powrotem do swojego portu macierzystego.

 

14-21 dni | ok. 670 km | 44 zamki

 


Wynajmij odpowiednią łódź na swoją wyprawę >>

 

Podróż w jedną stronę do Berlina Zeuthen

Piękna przyroda i wrażenie wielkiego miasta czekają na Ciebie podczas wycieczki z naszej bazy w wiosce portowej Müritz do Berlina Zeuthen. Popłyniesz rzeką Hawelą przez Pojezierze Meklemburskie do Kanału Hawela-Odra. Na Sprewie przepłyniesz obok zabytków Berlina, gdzie warto zatrzymać się w jednym z wielu miejsc do cumowania. Mijając Köpenick i Schmöckwitz, dopłyniesz łodzią mieszkalną do portu końcowego w Berlinie Zeuthen.

 

7-10 dni | 202 km | 16 śluz

 

Nasze podróże w jedną stronę >>

Zachód słońca

Müritz wieczorem

Port Müritz

Nasza Flota

wodne domy

Zachód słońca na Müritz

Müritz molo

Spotowa motorówka przed przystanią

Przystań ze stocznią

Zachód słońca na Müritz

Wędzarnia ryb Vipperow

Kormoran w jednej z przystani w Vipperow

Miejska przystań Waren

 • Produkty uzdrowiskowe

  Blick vom Hausboot auf die Stadt Waren über die Müritz.

  Perła Müritz! Odwiedź spa i daj się oczarować.

  więcej informacji >>
 • Kurort Röbel

  Luftaufnahme von einem Boot, welches in die Röbeler Bucht ein

  Miejscowość wypoczynkowa Röbel an der Müritz ma bardzo indywidualny charakter i bogatą historię.

  więcej informacji >>
 • Miasto wyspiarskie Malchow

  Luftaufnahme des See´s Müritz - Hausbooturlaub auf der Müritz

  Wyspiarskie miasto Malchow z jego starym centrum leży na wyspie pomiędzy dwoma jeziorami.

  więcej informacji >>
 • Lotnicze uzdrowisko Plau am See

  Einfahrtsblick in Hafen von Plau am See

  To urocze miasteczko położone jest bezpośrednio na zachodnim brzegu siódmego co do wielkości jeziora...

  więcej informacji >>
 • Sietow

  Ein Hausboot am Steg

  Małe, senne i oryginalne miasteczko na brzegu zachodniego Müritz.

  więcej informacji >>
 • Göhren Lebbin

  Aquino Naturerlebnis Hausboot

  Göhren-Lebbin leży na Pojezierzu Meklemburskim w otoczeniu łagodnych wzgórz i wielu jezior.

  więcej informacji >>

Informacje dotyczace czterech duzych jezior

Müritz

Jezioro ma 117 km kwadratowych, z zachodu na wschód  jest rowne 15 km, z północy na południe jest mniej więcej 25 km. Jezioro jest tak duże, ze można w głównym punkcie w porcie Müritz dojrzec północny brzeg tylko w przejrzyste dni. Każdy znajdzie miejsce tutaj dla siebie czy to przybijające  statki do brzegu portu, czy jachty które żeglują po jeziorze, czy też rodzinna która chce spędziać miło czas na swoje łodzi.


Na zachodnim brzegu Müritz zanduje się miejscowość Röbel:
Röbel leży w zatoce gdzie jest ono chronione przed silnymi wiatrami oraz nie pogodą. Ze względu na historyczną starówkę oraz posiada bardzo dobrze rozbudowane nabrzeże z bardzo dobrą możliwośćcią przycumowanie, jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miast wycieczkowych na terenie Müritz. Opłaca się, zejść z pokładu i wejść na wieże kościoła: Panorama zabiera dech w piersi, a średnica Müritz jest nieporownywalna.


Południowy region Müritz:
Z małymi jeziorami Müritz, odpływami, oraz innymi swoimi małymi jeziorami, można powiedzieć zę życie miejskie tutaj nie istnieje. Małe miejscowości takie jak Rechli, Ludorf czy Bucholz leżą w przepięknym naturalnym krajobrazie. Aby optymalnie wkożystać nasz czas opłaca się także spróbować wędruwki kulinarnej po okolicznych restauracjach. Godną polecenia jest resturacjia w romantycznym hotelu „Gutshaus”. Jest to restauracjia w której, można poczuć sie jak w dawnej epoce i sprwac regionalnej kuchni. Od placu „wasserwanderplatz” pieszo jest około 20 minut, rowerem szybciej. 

Na połnocnym brzegu jeziora:
Na tzw wodach na terenie Müritz, lezy najwieksze miasto na obszarze Müritz - Waren. Wszelkie wydarzenia, uroczystosci jak np. Müritz Sail, swieta portowe czy koncerty na powietrzu robia duze wrazenie. Odwiedziny w Müritzeum, w centralnym punkcie wystawy znajduje sie unikatowe krajobrazowe akwarium z kopia krainy nad rzeka. Ta jedyna w swoim rodzaju, imponujaca architektura i jej polaczenie z rozmaitymi wystawami nadaje sie, zarowno dla mlodego, jak i starszego pokolenia.
 

Kölpinsee

W drodze do Kölpinsee mogą Państwo spróbować ryb z porannych połowów regionalnych rybaków lub prosto z pieca wędzarskiego od regionalnch dostawców w Eldenburgu w w kierunku Waren. Można je rownież przygotować w Kombuzu lub delektować się nimi na miejscu.


Warto odwiedzić tereny od Kölpinsee do Jabel: Pomiędzy Jabelschem i Kölpinsee znajduje się półwysep Damerower Werder - szczególny obszar chroniony, z wolnym wybiegiem dla bizonów. Idealnym pretekstem na przybicie do portu są odwiedziny tych najcieższych i największych ssaków lądowych Europy.
 

Fleesensee

Na południowym brzegu jeziora Fleesen opłaca się zatrzmać i przejść się na długi spacer aby móc się zapoznać z ofertami jakie z jakich można skorzstać w tej okolicy. Kto chce dobrze zjeść, znajdzie w zamku w resorcie Radisson SAS na pewno to, co mu odpowiada. Dla golfistów oferuje Club Golf & Country różnorodne oferty oraz SPA, dysponuje ono doskonałymi ofertami. Do dyspozycji klientów stoi specjalny czółenko.
Troche bardziej na zachód leży miasto klasztorne Malchow. Oferuje ono przez swoją zaściankowość tylko dostęp do wody. Warto także zobaczyć.
 

Plauer See

W idyllicznej zatoce w południowej części Jeziora Plauer można wspaniale przeżyć chwile kąpieli, a żeby póżniej zwiedzić pieknę miasto Plau. Od miejsca cumowania jest się już kilka kroków od miasta Ortskern, gdzie znajduje się możliwość zaopatrzenia się w różne produkty oraz kilka restauracji aby móc coś zjeść w tej pięknej scenerii jeśli nie chce się gotować lub brakuje na to czasu.

Te obszary mogą Cię również zainteresować: