Rajskie serce

Kraina 1000 jezior czeka na tych, którzy płyną łodzią mieszkalną po Pojezierzu Meklemburskim między Müritz a Zehdenick. Wąskie, głębokie jeziora rynnowe, okrągłe płytkie jeziora i krótkie kanały tworzą raj dla sportów wodnych, jakiego nie ma w Europie, a wszystko to bez licencji!

Pojezierze Meklemburskie

Wynajmij łódź mieszkalną na Pojezierzu Meklemburskim

Eine Grafik mit den Kontaktdaten zur Firma Kuhnle-Tours.

Pojezierze Meklemburskie podzielone jest na cztery duże jeziora górne z leżącym na północy Müritz i leżącymi na południowy wschód od Müritz małymi jeziorami meklemburskimi. Połączone drogą wodną Müritz-Havel-Waterway i Upper Havel-Waterway, czekają na Państwa niezliczone jeziora z małymi zatokami i miejscami do zakotwiczenia, w których można się zrelaksować i popływać. 

 

 

KUHNLE-TOURS oferuje Państwu trzy idealne miejsca rozpoczęcia i zakończenia urlopu na łodzi mieszkalnej, z bazami czarterowymi w miejscowościach portowych Müritz, Priepert, Fürstenberg i Zehdenick. Szybko znajdziecie się Państwo na jednym z jezior szlaku wodnego Müritz-Havel i wraz z załogą będziecie mogli cieszyć się przyrodą i spokojem.

 

Z bazy czarterowej Hafendorf Müritz & Priepert

Przez Mirow do Rheinsberg

Przez Rechlin i Kleine Müritz wjedziecie Państwo do krainy 1000 jezior. W Mirow czeka na Państwa pierwsza z czterech śluz w drodze do Rheinsbergu. W Mirow w pobliżu wyspy zamkowej znajduje się kilka przystanków, a zwiedzanie wyspy zamkowej z pałacem 3 królowych, kościołem Johanniterkirche i Liebesinsel jest jednym z najważniejszych punktów wycieczki. 


Za Mirow kanał wije się przez gęsty las, aż po około dwóch kilometrach otwiera się droga wodna i zaczyna się Zotzensee. 
Poniżej śluz Diemitz i Canow, kanał śluzy Wolfsbruch prowadzi do wód Rheinsbergu. Na jeziorach Rheinsberg wiele kotwicowisk i małych zatoczek czeka na houseboat i załogę, zapraszając do pływania i relaksu.  Zamek Rheinsberg znajduje się na wschodnim brzegu jeziora Grienerick, gdzie można zrobić wspaniałe zdjęcia od strony wody. W zamku znajdują się muzea, akademia muzyczna i teatr zamkowy, warto więc zapoznać się z ich programem podczas wakacji na łodzi mieszkalnej. 

 

(Wycieczka możliwa również z Marina Zehdenick, potem odpowiednio dłużej)

 

3 dni | 89 km | 8 zamków

 

Zarezerwuj online łódź domową z Hafendorf Müritz >>.

 

Wycieczka do jezior Uckermark

Sięga daleko w głąb wód Meklemburgii. 14 śluz i 128 kilometrów szlaku wodnego wzdłuż gęstych lasów i nienaruszonej przyrody czeka na odkrycie przez Ciebie.

 

Ty i twoja załoga popłyniecie drogą wodną Müritz-Havel i drogą wodną Górnej Haweli obok Mirow, Priepert i Fürstenberg. Śluza Himmelpfort i rzeka Woblitz doprowadzą Cię do wód Lychen. Liczne małe nadbrzeżne wioski na tej trasie są przeznaczone głównie dla turystów korzystających z łodzi mieszkalnych i są idealnym miejscem na wycieczkę z brzegu. 

 

(Wycieczka możliwa również od Mariny Zehdenick, w tym przypadku jest ona dłuższa).

 

7 dni | 128 km | 14 zamków

 

Zarezerwuj wakacje na łodzi mieszkalnej >>

Przez Fürstenberg do Neustrelitz

To dawne miasteczko mieszkalne nad jeziorem Zierker See stało się znanym celem urlopowym Meklemburgii-Pomorza Przedniego dzięki swojemu centralnemu położeniu i wielu różnorodnym imprezom kulturalnym, dlatego warto zapoznać się z kalendarzem imprez. W Neustrelitz znajdują się teatry, muzea i centra kultury, jak również coroczny festiwal Immergut i festiwal Schlossgarten na świeżym powietrzu. Łódź mieszkalna oddalona jest o około 170 kilometrów od bazy czarterowej w miejscowości portowej Müritz na szlakach wodnych Pojezierza Meklemburskiego.

 

Oprócz zabytków w Neustrelitz i innych miejscowościach, które znajdują się na trasie, także przyroda oferuje wiele do odkrycia, a także wiele miejsc, w których można się zrelaksować i popływać podczas urlopu. 

 

(Wycieczka możliwa również z Mariny Zehdenick, w tym przypadku podróż jest dłuższa).

 

7 dni | 170 km | 18 zamków

 

Odpowiedni houseboat na Twój urlop >>

Podróż w jedną stronę Hafendorf Müritz - Priepert

Dzięki naszym wycieczkom w jedną stronę, oszczędzasz drogę powrotną do punktu wyjścia i możesz odkryć więcej dróg wodnych podczas swoich wakacji na łodzi mieszkalnej.

 

Trasę można pokonywać w obu kierunkach i ma ona długość ok. 50 km, w zależności od tego, przez które jezioro chcemy jeszcze przepłynąć podczas wycieczki. Szlak wodny Górnej Haweli prowadzi przez Canow, wody Rheinsbergu i Mirow. 

 

Wycieczka do wód Lychen


Polecamy boczną wycieczkę, najlepiej dwudniową, do wód Lychen. Po samoobsługowej śluzie i dużym jeziorze, załoga prowadzi houseboat przez środek lasu. W dzikich meandrach podążamy wąskim (ale przy wolnej prędkości łatwo żeglownym) torem rzeki Woblitz do Wielkiego Jeziora Łyczyńskiego. Można tu zakotwiczyć w wielu miejscach lub zacumować w jednym z portów. Droga wodna prowadzi jednak również bezpośrednio do starego miasta flisackiego w jeziorze miejskim z małym portem. Uliczki Lychen zachęcają do spacerów, ale warto też wybrać się na wycieczkę pontonem bez silnika po spokojnych kanałach i jeziorach bocznych miasta. Można tu również rozpocząć wycieczkę krajoznawczą z wózkiem rowerowym do Fürstenbergu.


3-7 dni | ok. 50 km | 6 zamków

 

Nasze podróże w jedną stronę >>

 

Z bazy czarterowej Zehdenick

Weekendowa wycieczka po wodach Wentow

Wody Wentow leżą tuż nad bazą czarterową w Zehdenick i są połączone śluzą Marientahl z górnym szlakiem wodnym Haweli. W połowie trasy pierwszą atrakcją dla młodszych i starszych jest Park Cegielniany Mildenberg z własną przystanią. 


Jeziora Wentow o długości około 11 kilometrów oferują wiele miejsca do zakotwiczenia i są idealne na krótki urlop na wodzie. Można do nich szybko dotrzeć z przystani w Zehdenick i są one idealne do pływania. 

 

(Wycieczka możliwa również z Hafendorf Müritz, w tym przypadku podróż jest dłuższa).

 

2-3 dni | 30 km | 2 zamki

 

Wynająć łódź mieszkalną z Zehdenick >>.

Wody Templina

Tuż przed śluzą Schorfheide na drodze wodnej Górnej Haweli, skręt prowadzi na wschód do wód Templina.

 

Wody składają się z ośmiu jezior połączonych kanałem i dwiema śluzami.  Obszar ten jest idealny na krótkie wakacje na wodzie, jak również na połączenie wycieczki brzegowej i wakacji w kąpielisku. Oprócz Templina, Hindenburg i Röddelin są również idealnym miejscem na wycieczkę z brzegu. Jeśli od dawna marzysz o wycieczce na Dziki Zachód, to nad brzegiem jeziora Röddelin znajdziesz El Dorado Templin, park tematyczny z atrakcjami dla młodszych i starszych. 

 

Nad Templinem czeka na Ciebie przejrzysta woda, małe zatoczki i dużo miejsca na wodzie. 

 

(Wycieczka możliwa również z miejscowości portowej Müritz, w tym przypadku wycieczka jest dłuższa).

 

3 dni | 50 km | 4 zamki


Zarezerwuj wakacje na łodzi mieszkalnej >>

Podróż w jedną stronę Zehdenick - Hafendorf Müritz

Dzięki naszym wycieczkom w jedną stronę, oszczędzasz drogę powrotną do punktu wyjścia i możesz odkryć więcej dróg wodnych podczas swoich wakacji na łodzi mieszkalnej.

 

Trasa może być przepłynięta w obu kierunkach i ma długość około 93 kilometrów, w zależności od tego, przez które jezioro chcesz jeszcze przepłynąć podczas rejsu. Szlak wodny Górnej Haweli prowadzi obok Templiner Gewässern, Fürstenberg, Rheinsberger Gewässern i Mirow. 

 

Wody Lychen


Polecamy objazd trwający najlepiej dwa dni do wód Lychen. Po samoobsługowej śluzie i dużym jeziorze, załoga prowadzi houseboat przez środek lasu. W dzikich meandrach podążamy wąskim (ale przy wolnej prędkości łatwo żeglownym) biegiem rzeki Woblitz do Wielkiego Jeziora Łyczyńskiego. Można tu zakotwiczyć w wielu miejscach lub zacumować w jednym z portów. Droga wodna prowadzi jednak również bezpośrednio do starego miasta flisackiego w jeziorze miejskim z małym portem. Uliczki Lychen zachęcają do spacerów, ale warto też wybrać się na wycieczkę pontonem bez silnika po spokojnych kanałach i jeziorach bocznych miasta. Można tu również rozpocząć wycieczkę krajoznawczą z wózkiem rowerowym do Fürstenbergu.


3-7 dni | 93 km | 10 zamków

 

Nasze podróże w jedną stronę >>

 

Grzybek w Granzow

Müritz wieczorem

Przystań Müritz

Flota

Domy na wodzie

Zachód słońca w porcie

molo w przystani Müritz

Sportowa motorówka przed przystanią

Zachód słońca w przystani Müritz

Wędzarnia rybna w Vipperow

Kormoran w jednej z przystani

Przystań miejska w Waren

Zamek w Rheinsberg

Te obszary mogą być również interesujące dla Ciebie: