Jeziora Meklemburgii- Niebieski Kwartet.

Pojezierze Meklemburskie składa się z ponad tysiąca połączonych ze sobą jezior, które zapraszają na podróż przez naturę i historię. Brzegi pokryte są lasami, bagnami i łąkami. To właśnie natura zdominowała krajobraz, co nie oznacza, że infrastruktura w tym regionie jest słabo rozwinięta. Plauer See, Fleesensee, Kölpinseei i królowa jezior- Müritz, stanowią swoisty kwartet regionu. Każde z wyżej wymienionych jezior zachwyca wielkością i majestatycznym pięknem. Ze względu na znikomą ilość mostów i śluz, obszar ten jest idealnym miejscem dla pływających domów i dla żeglarzy.

Przedsmak piękna pojezierza Meklemburgii zobaczą Państwo na naszych internetowych kamerach w przystani Müritz.

Propozycje rejsow

Patent nie jest wymagany

Wycieczka objazdowa: Port Müritz - od 3 do 7 dni

Port Müritz - Plau i z powrotem

3-7 dni / 86 km / 0 śluz

 

Wycieczka objazdowa: Runda dookola Müritz - 3 dni

Port Müritz - Buchholz - Röbel - Sietzow - Waren - Port Müritz

3 dni / 90 km / 0 śluz

 

Patent jest wymagany

Wycieczka objazdowa: Hawela-Elde - od 14 do 21 dni

Port Müritz - Berlin - Poczdam - Brandenburg - Magdeburg - Tangermünde (lub Rathenow) - Havelberg - Dömitz - Parchim - Port Müritz

14-21 dni / 672 km / 44 śluz

Zachód słońca

Müritz wieczorem

Port Müritz

Nasza Flota

wodne domy

Zachód słońca na Müritz

Müritz molo

Spotowa motorówka przed przystanią

Przystań ze stocznią

Zachód słońca na Müritz

Wędzarnia ryb Vipperow

Kormoran w jednej z przystani w Vipperow

Miejska przystań Waren

Müritz

Jezioro ma 117 km kwadratowych, z zachodu na wschód  jest rowne 15 km, z północy na południe jest mniej więcej 25 km. Jezioro jest tak duże, ze można w głównym punkcie w porcie Müritz dojrzec północny brzeg tylko w przejrzyste dni. Każdy znajdzie miejsce tutaj dla siebie czy to przybijające  statki do brzegu portu, czy jachty które żeglują po jeziorze, czy też rodzinna która chce spędziać miło czas na swoje łodzi.


Na zachodnim brzegu Müritz zanduje się miejscowość Röbel:
Röbel leży w zatoce gdzie jest ono chronione przed silnymi wiatrami oraz nie pogodą. Ze względu na historyczną starówkę oraz posiada bardzo dobrze rozbudowane nabrzeże z bardzo dobrą możliwośćcią przycumowanie, jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miast wycieczkowych na terenie Müritz. Opłaca się, zejść z pokładu i wejść na wieże kościoła: Panorama zabiera dech w piersi, a średnica Müritz jest nieporownywalna.


Południowy region Müritz:
Z małymi jeziorami Müritz, odpływami, oraz innymi swoimi małymi jeziorami, można powiedzieć zę życie miejskie tutaj nie istnieje. Małe miejscowości takie jak Rechli, Ludorf czy Bucholz leżą w przepięknym naturalnym krajobrazie. Aby optymalnie wkożystać nasz czas opłaca się także spróbować wędruwki kulinarnej po okolicznych restauracjach. Godną polecenia jest resturacjia w romantycznym hotelu „Gutshaus”. Jest to restauracjia w której, można poczuć sie jak w dawnej epoce i sprwac regionalnej kuchni. Od placu „wasserwanderplatz” pieszo jest około 20 minut, rowerem szybciej. 

Na połnocnym brzegu jeziora:
Na tzw wodach na terenie Müritz, lezy najwieksze miasto na obszarze Müritz - Waren. Wszelkie wydarzenia, uroczystosci jak np. Müritz Sail, swieta portowe czy koncerty na powietrzu robia duze wrazenie. Odwiedziny w Müritzeum, w centralnym punkcie wystawy znajduje sie unikatowe krajobrazowe akwarium z kopia krainy nad rzeka. Ta jedyna w swoim rodzaju, imponujaca architektura i jej polaczenie z rozmaitymi wystawami nadaje sie, zarowno dla mlodego, jak i starszego pokolenia.
 

Kölpinsee

W drodze do Kölpinsee mogą Państwo spróbować ryb z porannych połowów regionalnych rybaków lub prosto z pieca wędzarskiego od regionalnch dostawców w Eldenburgu w w kierunku Waren. Można je rownież przygotować w Kombuzu lub delektować się nimi na miejscu.


Warto odwiedzić tereny od Kölpinsee do Jabel: Pomiędzy Jabelschem i Kölpinsee znajduje się półwysep Damerower Werder - szczególny obszar chroniony, z wolnym wybiegiem dla bizonów. Idealnym pretekstem na przybicie do portu są odwiedziny tych najcieższych i największych ssaków lądowych Europy.
 

Fleesensee

Na południowym brzegu jeziora Fleesen opłaca się zatrzmać i przejść się na długi spacer aby móc się zapoznać z ofertami jakie z jakich można skorzstać w tej okolicy. Kto chce dobrze zjeść, znajdzie w zamku w resorcie Radisson SAS na pewno to, co mu odpowiada. Dla golfistów oferuje Club Golf & Country różnorodne oferty oraz SPA, dysponuje ono doskonałymi ofertami. Do dyspozycji klientów stoi specjalny czółenko.
Troche bardziej na zachód leży miasto klasztorne Malchow. Oferuje ono przez swoją zaściankowość tylko dostęp do wody. Warto także zobaczyć.
 

Plauer See

W idyllicznej zatoce w południowej części Jeziora Plauer można wspaniale przeżyć chwile kąpieli, a żeby póżniej zwiedzić pieknę miasto Plau. Od miejsca cumowania jest się już kilka kroków od miasta Ortskern, gdzie znajduje się możliwość zaopatrzenia się w różne produkty oraz kilka restauracji aby móc coś zjeść w tej pięknej scenerii jeśli nie chce się gotować lub brakuje na to czasu.