Zasobna w wode Hawela-Odra

Brandenburgia, obok Meklemburgii-Pomorza Przedniego, jest jednym z najpopularniejszych celów podróży na wakacje na łodzi mieszkalnej i oferuje wiele urozmaiceń dla urlopowiczów pływających łodzią mieszkalną na południu w okolicach Poczdamu, Brandenburgii i na Pojezierzu Dahme, a także na Pojezierzu Brandenburskim z wodami Haweli i Ruppina. 


Z KUHNLE-TOURS możecie Państwo wynająć łodzie mieszkalne na północy i południu Brandenburgii, dzięki czemu możecie zaplanować fantastyczne wycieczki po przyrodzie i miastach brandenburskiego krajobrazu. (Brandenburgia Południowa - Dahme Seenland)

 

Pojezierze Brandenburskie

[Translate to Polnisch:] Hausboot fahren Havel-Oder
Region łodzi mieszkalnych Brandenburgii - Havel-Oder WaterWorld

Wynajem łodzi mieszkalnych w Brandenburgia - Marina Zehdenick

Propozycje rejsow

Patent nie jest wymagany

Szlakiem wodnym Górnej Haweli do Rheinsbergu (7-10 dni)

Łodzią mieszkalną z Zehdenick do Müritz można podróżować bez prawa jazdy (podróże w jedną stronę Zehdenick - Müritz). Na tygodniową wycieczkę urozmaiceniem urlopu jest także podróż do Rheinsbergu i z powrotem. Czeka tu na Państwa urozmaicony krajobraz i wiele odgałęzień do dalszych wód, z których większość jest godna polecenia. 


Wzdłuż trasy:

 • Wody Wentow
 • Wody Templina
 • Wody Lychen
 • Fürstenberg


Chętnie doradzimy Państwu z wyprzedzeniem w sprawie odpowiednich propozycji wycieczek i ciekawych miejsc na trasie.


Zehdenick - Templin - Lychen - Fürstenberg i z powrotem

 

7-10 dni | 130 km | 16 zamków

 

Wynajmij domek letniskowy w Brandenburgia >>.

 

Kanałem Finow do Niederfinow (3-7 dni)

Kanał Finow ma już ponad 400 lat i jest najstarszą żeglowną drogą wodną w Niemczech. W latach 90-tych XX wieku kanał został z pietyzmem odrestaurowany i obudzony z drzemki.

Łódź mieszkalna prowadzi z Zehdenick przez drogę wodną Górnej Haweli i Langer Trödel do kanału Finow. Ręcznie obsługiwane śluzy, mosty podnoszone i kultura przemysłowa (stalowe mosty nitowane, stare nadburcia i ceglane magazyny) są atrakcjami wzdłuż kanału, ale miasta takie jak Eberswalde, Finow i Marienwerder wzdłuż kanału Finow zapraszają również do zejścia na ląd. 

Wskazówka: Odwiedź Centrum Informacji o Podnośnikach Statkowych


Na końcu Kanału Finow w Niederfinow stoi najstarsza w Niemczech, wciąż działająca podnośnia statków, która jest bardzo żywym przykładem sztuki inżynierskiej.

Obecnie w budowie znajduje się nowy podnośnik do statków Niederfinow North Ship Lift, który powinien zostać ukończony najpóźniej w 2025 r. W centrum informacyjnym podnośni statków można podziwiać trzy generacje: starą klatkę schodową, podnośnię statków Niederfinow i nową podnośnię statków Niederfinow Nord. 


Zehdenick - Marienwerder - Finow - Eberswalde - Niederfinow i powrót


3-7 dni | 120 km | 28 zamków

 

Zarezerwuj łódź mieszkalną >>

 

 

Werbellinsee (3-7 dni)

Dzięki otwarciu kanału Werbellinkanal jako połączenia pomiędzy wodami Finowkanal i Werbellin, do jeziora Werbellin można teraz dopłynąć również bez zezwolenia.


Z bazy czarterowej w Zehdenick płynie się przez kanał Vosskanal, Langer Trödel i Finowkanal, a tuż przed Marienwerder skręca się w kanał Werbellinkanal i płynie w kierunku jeziora Werbellinsee.
To długie jezioro leży w środku rezerwatu biosfery, ma głębokość do 55 metrów i oferuje wiele miejsc do cumowania, knajpek wędkarskich i kotwicowisk, które zapraszają do wędkowania i pływania.

3-7 dni | 100 km | 10 zamków

 

Patent jest wymagany

Podróż w obie strony: Wyciągiem do łodzi Niederfinow (3 do 7 dni)

Rejs wzdłuż najstarszego kanału w Niemczech i przez najstarszą, wciąż działającą podnośnię statków w Niemczech.  


Podczas rejsu w obie strony popłyniesz wzdłuż 400-letniego Kanału Finow, obok kultury przemysłowej z nitowanymi do stali mostami i starymi nadburciami, przez ręcznie obsługiwane śluzy i miasta takie jak Eberswalde. Za Niederfinow (tutaj warto zejść na ląd do Centrum Informacyjnego Podnośni Statków) połączysz się z drogą wodną Havel-Oder i skręcisz w kierunku podnośni statków Niederfinow. Najstarsza w Niemczech, wciąż działająca podnośnia statków pokonuje różnicę wysokości 36 metrów! Obok budowana jest obecnie północna podnośnia statków Niederfinow dla większych statków. Ale nie martwcie się: stary wyciąg dla statków będzie nadal funkcjonował dla łodzi wycieczkowych. Następnie Kanałem Odra-Hawela wrócimy do naszej bazy wypadowej.

Dla tych, którzy mają jeszcze trochę czasu, polecamy wycieczkę nad kanał Werbellinkanal. Jezioro Werbelin, o głębokości do 55 metrów, otoczone jest rezerwatem biosfery i jest marzeniem wędkarzy i miłośników przyrody.


Zehdenick - Marienwerder - Eberswalde - Niederfinow - podnośnik do łodzi Niederfinow - Zehdenick

 

3-7 dni | 110 km | 18 śluz| 1 podnośnik do łodzi

 

Zarezerwuj wakacje na łodzi mieszkalnej >>

 

 

Oranienburg i wody Ruppin (7 dni)

Po długiej podróży kanałami Vosskanal i Oder-Havel-Kanal, łodzią mieszkalną przez długie jezioro Lehnitzsee dotrą Państwo do Oranienburga. Można tu zwiedzić najstarszy barokowy pałac w Brandenburgii wraz z parkiem pałacowym z oranżerią oraz Sachsenhausen z miejscem pamięci narodowej.
Kanałem Ruppiner dotrzecie Państwo do wód Ruppiner, gdzie obok siebie znajduje się kilka długich jezior. Odpowiednie miejsca do zejścia na ląd to Neuruppin, Alt Ruppin i Lindow. Przede wszystkim przyroda leśnych jezior warta jest zobaczenia i odpoczynku. Z łodzi można obserwować orły morskie, bobry i wydry.

Zehdenick - Oranienburg - Sachsenhausen - Neuruppin - Lindow i z powrotem

7 dni | 210 km | 15 zamków

Wynajmij łódź mieszkalną >>

Rezerwat Biosfery Werbellinsee (3 do 7 dni)

Do jeziora Werbellin o głębokości do 55 metrów, pochodzącego z ostatniej epoki lodowcowej, można dotrzeć przez gęsto zarośnięty kanał Werbellinkanal.

Kanał Werbellin jest z kolei połączony z historycznie interesującym kanałem Finow i jego najdalej na zachód wysuniętym odcinkiem, długim Trödel, dzięki czemu również tutaj można podróżować łodzią mieszkalną bez licencji w ramach przepisów dotyczących licencji czarterowych.


Dzięki otaczającemu rezerwatowi biosfery, woda jeziora Werbellin jest tak dobrej jakości, że w tawernach rybackich można podawać sielawę. Warto zacumować i zjeść rybę lub kupić i przygotować ją na pokładzie - a może po prostu spróbować szczęścia jako wędkarz? Jezioro Werbellin jest również popularne wśród nurków, ze względu na wraki nadające się do nurkowania i przejrzystą wodę.


3-7 dni | 100 km | 10 zamków

 

Znajdź odpowiednią łódź mieszkalną >>


Langer Trödel

Kloster in Zehdenick

Havelschloss

Havelschloss, Aussicht vom Hausboot

Werbellinsee Wildau

Werbellin Kanal

Kormoran

Langer Trödel

Kormoran in Zehdenick

Langer Trödel Liebenwalde

Liebenwalde

Atrakcyjne miejsca na Pojezierzu Brandenburskim

W północnej Brandenburgii między rzekami Havel, Finow i Fontane przyroda jest Państwa stałym towarzyszem. Orły bieliki, bobry i wydry są mieszkańcami czystych leśnych jezior, rzek i kanałów wód brandenburskich. Ale także kultura przemysłowa i śluzy objęte ochroną zabytków czynią tę dzielnicę houseboatową wyjątkową.

 

 • Podnośnik do łodzi Niederfinow
 • Rezerwat Biosfery Werbellinsee
 • Ponad 400-letni kanał Finow
 • Oranienburg (najstarszy barokowy pałac w Brandenburgii, park pałacowy z oranżerią)
 • Sachsenhausen (narodowy pomnik pamięci)
 • Zamek Rheinsberg
 • Park Cegielnia Mildenberg

Co jeszcze jest do odkrycia:

Dolina Dolnej Odry


Za podnośnikiem do łodzi rozpoczyna się nieskomplikowana podróż szlakiem wodnym Hohensaaten-Friedrichsthal. Tutaj przyroda jest stałym towarzyszem. Jeśli zamiast spływu kanałami wybierzesz spływ rzeką, będziesz płynął z prądem przez częściowo dwunarodowy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry - zalane łąki są wiosną i latem miejscem odpoczynku wielu migrujących ptaków wodnych.

 

Kontrole graniczne nie istnieją od kilku lat: Polska przystąpiła do układu z Schengen. 

 

Z wycieczek lądowych warto wybrać się do parku Lenné w Criewen i barokowego parku Schlosspark w Schwedt. Duże miasto Szczecin nagradza swoich gości kosmopolityczną atmosferą, kilkoma znakomitymi restauracjami i ekscytującymi muzeami. Poza tym żeglowanie w światowym porcie z jego rozgałęzionymi drogami wodnymi, łączącymi się i rozgałęziającymi kanałami jest po prostu zabawne.

 

Nad bogatym w ryby jeziorem Dammerschen See, położonym nieco dalej na północ, znajdują się plaże kąpielowe, przystanie dla łodzi sportowych i restauracje wycieczkowe.

 

Obwodnica Berlina i Odry


W przeciwnym kierunku, w górę Odry, na rzece granicznej między Polską a Niemcami czeka na Ciebie ekscytująca wycieczka. Jeśli zastanawiasz się nad wycieczką po Odrze, powinieneś również pomyśleć o Berlin-Oder Circumnavigation. Rejs w obie strony przez Brandenburgię i Berlin Kanałem Finow, Odrą, Kanałem Odra-Szprewa, Sprewą i Kanałem Odra-Hawela jest jednym z ostatnich wyzwań, jakie nasze niezwykle bezpieczne drogi wodne oferują jeszcze w naszych czasach skiperom z licencją żeglarską. 


Strona www.berlin-oder-umfahrt.de zawiera wszystkie ważne informacje z mapą i poziomem wody optymalnie do przygotowania. 

Te obszary mogą Cię również zainteresować:

 

wstecz >>